Artykuł sponsorowany

Jak przystosować strych do celów mieszkalnych?

Jak przystosować strych do celów mieszkalnych?

Nie masz pomysłu na to, jak rozbudować dom, aby zyskać cenną przestrzeń użytkową? Weź pod uwagę adaptację strychu do celów mieszkalnych. To świetna opcja, jeśli potrzebujesz miejsca na sypialnie czy gabinet. Pierwszym krokiem jest jednak ocena opłacalności inwestycji. Zdarza się, że zagospodarowanie poddasza generuje zbyt wysokie koszty. 

Jak przygotować się do przebudowy strychu?

Pierwszym krokiem jest oczywiście wstępna ocena poddasza. Fachowcy z Biura Projektowego Cadprojekt podkreślają, że nie zawsze przebudowa strychu jest możliwa. Być może bezpieczniejszym i prostszym rozwiązaniem okaże sie dobudowa pomieszczeń na gruncie. Należy zastanowić się, jakie rozwiązanie jest najkorzystniejsze pod względem ekonomicznym. Trzeba wiedzieć, że pomieszczenia mieszkalne muszą spełniać szereg restrykcyjnych przepisów

W starych domach strych zazwyczaj nie jest przystosowany do adaptacji, co wiąże się z koniecznością wykonania skomplikowanych prac budowlanych, takich jak np. podwyższenie ścian, zmiana kształtu dachu, wzmocnienie stropów. Nie możne również zapomnieć o schodach prowadzących na najwyższą kondygnację budynku.

Czy adaptacja strychu wymaga pozwolenia na budowę?

Wiele osób obawia się nadmiaru formalności związanych z rozbudową domu. Adaptacja strychu w większości przypadków zmusza do uzyskania pozwolenia na budowę. Zgłoszenie jest wystarczające jedynie w przypadku, gdy poddasze zostało wstępnie przygotowane do celów mieszkalnych już na etapie projektowania i budowy. Najczęściej nie wymaga ono dużych ingerencji w konstrukcję budynku.

Opracowanie:
Toruń, Broniewskiego 59B lok. 35
tel. 693 838 659
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz