Materiał Partnera

Jak przygotować się do spływu kajakowego? Kayaking I. Górski

Jak przygotować się do spływu kajakowego? Kayaking I. Górski

Spływ kajakowy jest świetnym pomysłem na aktywne spędzenie czasu podczas wakacji i nie tylko. Tego rodzaju atrakcje pozwalają nam na przeżycie niezapomnianych chwil i dostarczają sporego zastrzyku adrenaliny. Żeby wybrać się na taki spływ, nie trzeba mieć swojego sprzętu i wyposażenia ani dużego doświadczenia. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak przygotować się do spływu kajakowego żeby miło i bezpiecznie spędzić czas nad wodą.

Jak należy się ubrać na spływ kajakowy?

Zacznijmy od tego, że dobrym dniem na spływ kajakowy będzie ciepły, letni dzień. Przyjemnie się płynie kiedy jest pogodnie i bezdeszczowo, a chłodna woda orzeźwia ciepłe powietrze podczas spływu. Na spływ kajakiem dobrze jest ubrać się w strój kąpielowy i narzucić na to lekką i szybkoschnącą odzież wierzchnią, czyli koszulkę i krótkie spodenki. Równie ważne jest nakrycie głowy i krem z filtrem SPF. Na nogi najwygodniej będzie założyć sandały lub inne buty sportowe. Na spływ kajakowy warto zabrać ze sobą również kurtkę przeciwdeszczową. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że pogoda może się zmienić w każdej chwili.

Zabezpieczenie oraz sprzęt

Tak naprawdę, rzeka, nawet najmniejsza i najbardziej leniwa, zawsze pozostaje żywiołem, dlatego też może dojść do sytuacji, kiedy to kajak się przechyli i nabierze wody. Żeby zabezpieczyć swoje osobiste rzeczy przed zniszczeniem należy zabrać ze sobą worek wodoszczelny na telefon komórkowy i inne rzeczy takie jak portfel, klucze czy komplet suchych ubrań na przebranie. Wiosłuje się samodzielnie, więc przydatne mogą okazać się również  rękawiczki. Mogą być takie rowerowe, bez palców. Dzięki ich założeniu nie nabawimy się bolesnych odcisków. Dobrze jest mieć również ze sobą małą apteczkę zawierającą podstawowe wyposażenie do udzielenia pomocy, takie jak plaster, bandaż, czy płyn do odkażania. W każdym ekwipunku kajakarza powinien znaleźć się również środek na komary i kleszcze. Warto zabrać również kawałek liny np. 5-8 m, żeby móc przycumować kajak, czy w razie konieczności wyciągnąć go z wody na brzeg.

Gdzie wynająć kajak?

Przy każdej trasie spływu kajakowego funkcjonuje wypożyczalnia kajaków. Jedną z firm oferujących takie usługi jest Kayaking, należąca do Igora Górskiego. Firma ta oprócz wynajmu sprzętu organizuje również spływy nad rzeką Nidą i oferuje duży wybór bardzo nowoczesnych kajaków i akcesoriów. Wypożyczalnia zapewnia klientom dostarczenie sprzętu w określone miejsce, a następnie jego odbiór po zakończeniu spływ. Z kolei tym, którzy postanowią sami odebrać i zwrócić sprzęt, firma zapewnia parking na swojej posesji. Pracownicy wypożyczalni mają bardzo duże doświadczenie w organizacji spływów kajakowych dla mniejszych i większych grup zorganizowanych, dzięki czemu są w stanie polecić klientom znane i sprawdzone miejsca startu i zakończenia spływów.

Opracowanie:
Jędrzejów, Dojazd 16
tel. 786 165 944
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz