Materiał Partnera

Jak przygotować się do sesji ślubnej?

Jak przygotować się do sesji ślubnej?

Niegdyś fotografie ślubne były robione podczas najważniejszego dnia nowożeńców, w studiu fotograficznym na tle jednokolorowego płótna lub fototapety. Zazwyczaj na zdjęciach znajdowali się także świadkowie. Dziś odeszło się od tej metody i zdecydowanie częściej pary korzystają z plenerów ślubnych, które w indywidualny sposób podkreślają charakter samego ślubu oraz usposobienie państwa młodych.

Ustalenie czasu

Fotografie ślubne można wykonać przed uroczystością, w trakcie lub po. Zdecydowanie najlepszą opcją jest ostatnia. Zazwyczaj największy stres związany z ceremonią i tym, jak wypadnie ona w oczach gości, już opada. Para młoda nie ma tak wielu obowiązków organizacyjnych. Sesja w trakcie wesela jest zaletą pod względem uniknięcia dodatkowych kosztów. Nowożeńcy są już odpowiednio ubrani i przygotowani. Niemnie jednak ograniczeniem jest czas oraz lokalizacja, która nie może być zbyt oddalona od sali, w której odbywa się przyjęcie.

W razie sesji oddalonej od miejsca zamieszkania warto przeznaczyć kilka dni na takie przedsięwzięcie.

Wybór miejsca

Wszystko będzie zależało od tego, jaki charakter mają mieć zdjęcia. Romantyczny, oficjalny, a może humorystyczny? Czy mają przedstawiać cechy wspólne małżonków? Czy styl sesji ma nawiązywać do tematyki ślubu? A może warto postawić na miejsce, które połączyło dwójkę ludzi? Te wszystkie czynniki mają wpływ na lokalizację, w jakiej odbędzie się fotografowanie. Radą będzie służył również fotograf. Ze względu na swoje doświadczenie będzie mógł ocenić potencjał wybranej lokacji pod względem światła oraz kompozycji otoczenia. Warto więc stawiać na profesjonalistów w tej dziedzinie takich jak Smak Obrazu, specjalizujący się w fotografii ślubnej.

Przygotowanie stroju

Choć album z sesji ślubnej powinien lub może nawiązywać tematyką do stylu samej ceremonii, nie zaszkodzi nieco odmienić swój wizerunek od tego z dnia uroczystości. Wybór stroju nie będzie problemem, należy jedynie zadbać o jego czystość i schludność. Każdej najmniejsze niedociągnięcie zepsuje nawet najlepszy kadr. Makijaż do zdjęć powinien być nieco mocniejszy i wykonany przez wizażystkę. Nie zaszkodzi także wizyta u fryzjera, aby stworzyć odpowiednie upięcie. Oczywiście nie muszą to być stylizacje identyczne z dniem ślubu. To już nie jest tak bardzo oficjalny dzień, a ze zdjęć ma bić radość i rozluźnienie. Odrobina odstępstwa jest nawet wskazana, aby urozmaicić ślubny album. Często panie decydują się wziąć ze sobą drugą sukienkę na przebranie do zdjęć, jeśli miały też ją podczas wesela.

Opracowanie:
Tarnów, Mościckiego 96 lok. 32
tel. 607 826 424
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz