Materiał Partnera

Jak przygotować się do bezstresowej firmowej przeprowadzki?

Jak przygotować się do bezstresowej firmowej przeprowadzki?

Firmowa przeprowadzka potrafi być równie emocjonującym wydarzeniem, co przeprowadzka do nowego mieszkania lub domu. W obu przypadkach czeka nas sprzątanie, umiejętne pakowanie, zabezpieczanie niektórych przedmiotów oraz scalenie pracy innych osób. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu i napięcia, warto przygotować się do firmowej przeprowadzki odpowiednio wcześniej, angażując w to zadanie niezbędne osoby.

Zacznij od porządków

Przeprowadzka biura powinna się zacząć od gruntownych porządków na biurkach, w szafach, szafkach i składzikach. Można zaryzykować stwierdzeniem, że niemal każdy pracownik przez miesiące lub lata pracy mimowolnie zebrał stosik zbędnych rzeczy. Przeprowadzka to idealny czas na gruntowne porządki i bezemocjonalne rozstania z rzeczami, o których sądzimy, że być może kiedyś się przydadzą. Porządki warto zacząć nawet kilka tygodni wcześniej przed planowaną przeprowadzką.

Nie zostawiaj pakowania na ostatnią chwilę

Choć brzmi to jak truizm, w nawale codziennej pracy można szybko zapomnieć o celu, który wyznaczyliśmy: wcześniejsze pakowanie w celu uniknięcia stresu i zawirowań. Warto się zmobilizować i wcześniej przygotować do transportu rzeczy rzadko używane i dokumenty, po które nieczęsto sięgamy.

Transport mebli i elektroniki

Sprzęt elektroniczny należy odpowiednio zabezpieczyć, aby nie ucierpiał w trakcie transportu. Demontaż i zabezpieczenie mebli warto powierzyć firmie transportowej, takiej jak Scandic Express Agnieszka Karłowicz. Meble są bardzo podatne na uszkodzenia. Niektóre lepiej przewozić w całości, inne warto zdemontować. Fachowcy najlepiej będą wiedzieli, jak obejść się z meblami, aby zapewnić im bezpieczeństwo na każdym etapie przeprowadzki.

Odpowiednia firma przeprowadzkowa

Przeprowadzkę warto powierzyć odpowiedniej firmie transportowej, np. Scandic Express Agnieszka Karłowicz. Jeśli posiadasz dużo rzeczy do przewiezienia lub są one dużych gabarytów, zorientuj się, czy wybrana przez ciebie firma dysponuje odpowiednimi autami.

Pamiętaj, aby wynająć firmę odpowiednio wcześniej, nawet miesiąc przed planowanym terminem przeprowadzki.

Przeprowadzka z własnym transportem

W przypadku małego biura można pokusić się o przeprowadzkę własnym transportem, zwłaszcza, jeśli firma dysponuje odpowiednimi samochodami. Pamiętaj jednak o dokładnym zabezpieczeniu mienia, zwłaszcza elektroniki i mebli. Ich uszkodzenia mogą być dość kosztowne.

W przypadku dużych firm zdecydowanie lepiej wynająć profesjonalną firmę przeprowadzkową. Taka usługa trochę kosztuje, lecz jest to nic w porównaniu ze spokojem i dodatkowym wolnym czasem, który możesz poświęcić na krótki relaks przed kolejnym ważnym zadaniem - rozpakowaniem się w nowym miejscu.

Opracowanie:
Nowa Wieś 39G
tel. 797 396 575
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz