Materiał Partnera

Jak przygotować samochód do nałożenia lakieru?

Jak przygotować samochód do nałożenia lakieru?

Odpowiednie przygotowanie samochodu przed lakierowaniem ma bardzo duże znaczenie, gdyż wpływa na ostateczny rezultat podjętych działań. Nawet lakier najlepszej jakości nie będzie prezentował się dobrze, bez właściwego przystosowania podłoża. Warto zatem zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi uzyskania powierzchni pozwalającej na najlepsze przyjęcie farby. 

Naprawa uszkodzonych elementów

Dobre lakiernictwo samochodowe wymaga naprawy uszkodzonych części karoserii samochodowej. Likwidacja wszelkich zadrapań to jeden z pierwszych czynników wpływających na sukces. Koniecznie trzeba oszlifować miejsca wokół wgnieceń przy wykorzystaniu właściwej tarczy. Oczyszczony obszar powinien być około 4 cm szerszy od lokalizacji załamania blachy. Następnie nakłada się szpachlę i pozostawia do wyschnięcia. Papier ścierny pomoże uzyskać gładką, płaską powierzchnię. 

Oczyszczanie krawędzi i usuwanie rys

Prace przygotowawcze obejmują również oczyszczenie wszelkich krawędzi wokół wlewu paliwa. Pozwala to uzyskać całkowicie płaski obszar pod malowanie. W tym momencie usuwa się rysy i niedoskonałości lakieru. Po zakończeniu wskazanych działań karoserię można przedmuchać sprężonym powietrzem. Ograniczy się w ten sposób maleńkie nieczystości w postaci pyłków – wskazuje specjalista zatrudniony w przedsiębiorstwie PP Auto-Service Blacharstwo i Lakiernictwo Samochodowe. Powierzchnię oczyszcza się delikatną szmatką. 

Ochrona przed nadmiernym pyleniem

Podczas realizacji prac zwraca się szczególną uwagę na to, gdzie lądują pyłki i zabrudzenia. Dobrym sposobem na rozwiązanie problemu jest zastosowanie odpowiedniego podkładu. W tym celu należy nałożyć trzy warstwy i pozostawić środek do wyschnięcia. Następnie wykorzystuje się arkusz papieru wodnego, który pozwoli usunąć kurz i niewielkie nierówności karoserii. 

Przed lakierowaniem

Przed lakierowaniem powierzchnię należy odtłuścić. Stosuje się także wysokiej jakości taśmę maskującą, w celu ukrycia wszelkich uszczelek i elementów, które nie będą pokryte farbą. Samochód jest gotowy do malowania. Podczas realizacji zasadniczego etapu trzeba pamiętać o ochronie dróg oddechowych.

Opracowanie:
Wrocław, Opolska 161
tel. 71 341 66 59
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz