Materiał Partnera

Jak przygotować i zaaranżować mieszkanie na wynajem?

Jak przygotować i zaaranżować mieszkanie na wynajem?

Przed wynajęciem mieszkania warto je odświeżyć i zrobić konieczne prace remontowe. Meble nie powinny być kosztowne, mają być czyste, funkcjonalne i niezniszczone. Warto również zastanowić się do kogo kierujemy ofertę – duże znaczenie ma lokalizacja nieruchomości. Wystrój mieszkania powinien być maksymalnie neutralny, najemca sam nada mu charakter i wzbogaci pokoje w ulubione dodatki.

Remont i drobne naprawy

Przed zaproszeniem potencjalnych najemców trzeba mieszkanie gruntownie odświeżyć. Podłogi i świeżo odmalowane ściany powinny być czyste, okna błyszczące, drzwi naoliwione, klamki naprawione, wszystkie gniazdka elektryczne i włączniki światła sprawne. Nie można zostawiać niedoróbek w postaci cieknących kranów, skrzypiących drzwi, uszkodzonej spłuczki. To od razu rzutuje na ocenę, mieszkanie ma być zadbane, wtedy łatwo znajdziemy kogoś, kto będzie chciał zapłacić czynsz w rozsądnej cenie i nie będzie się targował do upadłego.

Wielkość mieszkania, liczba i układ pomieszczeń, piętro, na którym się znajduje i lokalizacja są ważne dla najemcy, inne potrzeby będzie miała rodzina z trójką dzieci, inne samotna starsza pani, inne grupa studentów. Możesz z góry przeznaczyć mieszkanie np. dla studentów lub dla rodziny i wtedy od razu to zaznacz w ogłoszeniu. Do mieszkania studenckiego można kupić nowe, tanie i proste meble, nigdy nie należy zostawiać w domu zniszczonych regałów, poplamionych kanap i łóżek itd. Rodziny z kolei bardzo często dysponują własnymi meblami i nie chcą ich od wynajmującego.

Mieszkanie na wynajem wyposażamy w podstawowe AGD, takie jak lodówka, pralka, odkurzacz, mikrofalówka i toster, wtedy lokum nabiera większej wartości niż inne, pozbawione tych wygód. Meble kupujemy nowe, ale sprzęt może być używany. Nie może być tylko z zamierzchłej przeszłości, ma działać bez zarzutu. Nie powinien być bardzo wyeksploatowany: ślady rdzy, głębokie rysy i wgniecenia czy zbyt głośna praca są nie do zaakceptowania.

Neutralny wystrój

Mieszkanie do wynajęcia powinno być przytulne i funkcjonalnie urządzone. Wystój z zasady powinien odpowiadać każdemu, niezależnie od wieku i wykonywanej profesji. Stosujemy neutralne, spokojne barwy. Mieszkanie malujemy na biało lub na jasne kolory, eksperymenty i ekstrawagancje się tu nie sprawdzą. Szafy, regały, kanapy i łóżka powinny mieć proste, klasyczne formy, wnętrze ma emanować spokojem i pozytywnym nastrojem. Należy zadbać o odpowiednią liczbę półek i szaf, tak by można było bez problemu schować przeciętną ilość odzieży. Paleta barw dla takiej neutralnej aranżacji zamyka się w beżach, brązach, bieli, szarości, ewentualnie można zastosować łagodne pastele.

Jeśli masz mieszkanie do wynajęcia lub sprzedaży albo takiego szukasz, skontaktuj się z Kurort. Agencja nieruchomości. T. Brzdęk. Doświadczenie, rzetelność i fachowe usługi to cechy nadrzędne firmy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz