Artykuł sponsorowany

Jak przygotować firmę do upadłości?

Jak przygotować firmę do upadłości?

1 stycznia 2016 r. weszła w życie ustawa dotycząca prawa restrukturyzacyjnego, która jest pierwszym rozwiązaniem legislacyjnym, które zabezpiecza przedsiębiorców przed całkowitą utratą majątku i daje im możliwość, na powrót do działalności gospodarczej. Należy jednak spełnić odpowiednie warunki, aby sąd gospodarczy wstrzymał się z decyzją o całkowitej konfiskacie dóbr.

Jakie warunki należy spełnić, aby ogłosić upadłość konsumencką?

Proces bankructwa to niezwykle nieprzyjemna sytuacja dla dłużnika, który stracił płynność finansową. Aby ogłosić upadłość konsumencką, należy udowodnić swoją niewypłacalność. Jest to brak zdolności do wywiązywania się z wymagalnych zobowiązań pieniężnych przez osobę fizyczną. Taka osoba nie może w momencie składania wniosku prowadzić działalności gospodarczej i być wykreślonym z rejestru przedsiębiorców. Warto od samego początku skorzystać z pomocy prawnej takich jak Kancelaria Prawa Gospodarczego Ziembiński i Partnerzy.

Aby móc wrócić na właściwe tory, podczas całego procesu ogłoszenia upadłości należy współpracować z sądem i przestrzegać zasad, które mogą pomóc szczęśliwie zakończyć postępowanie. Przede wszystkim nie należy ukrywać przed organami sądowymi historii swoich dochodów. Prześwietlenie i monitorowanie zysków i wydatków to normalna procedura w tego typu procesach. Warto wcześniej skompletować wszystkie niezbędne dokumenty, które pozwolą ustalić istnienie i wysokość zadłużenia. Dobrze jest także sporządzić listę świadków, którzy potwierdzą okoliczności powstania długu.

Jakich błędów nie popełniać przy ogłoszeniu upadłości?

Aby nie wywrzeć złego wrażenia podczas procesu i jednocześnie nie zaszkodzić sobie podczas postępowania nie należy popełniać niektórych rzeczy, które mogą negatywnie wpłynąć na decyzję sądu. Przede wszystkim kategorycznie nie wolno świadomie powiększać swojego zadłużenia. Wyjątkiem mogą być darowizny od rodziny, pod warunkiem, że nie są pożyczką.

Co więcej, nie wolno kontaktować się z wierzycielami, jeżeli nie wzywają do spłaty długu, ani nie wygłaszać chęci ogłoszenia upadłości. Wszelkie próby zawierania słownych ugód i porozumień z osobami, u których dłużnik jest winny pieniądze. Najważniejsze jest to, aby nie ignorować instrukcji i decyzji sądu, egzekucji komorniczych oraz być cały czas w kontakcie z urzędnikami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz