Materiał Partnera

Jak przygotować akwarium pod domową hodowlę krewetek?

Jak przygotować akwarium pod domową hodowlę krewetek?

Wraz z rozwojem zainteresowania światem i podróżami, zaczęliśmy się inspirować innymi krajami w bardzo szerokim zakresie. Współcześnie, coraz większym zainteresowaniem cieszy się domowa hodowla krewetek. Dotychczas w naszych akwariach mogliśmy spotkać głównie ryby, tymczasem obecnie możemy wzbogacić nasze akwarium o piękne okazy krewetek. Co o ich hodowli wiedzieć powinniśmy? Jakich one potrzebują warunków? Gdzie należy szukać profesjonalnej pomocy?

Przygotowanie akwarium pod hodowlę krewetek

Jeśli posiadamy już akwarium, należy je porządnie umyć w ciepłej wodzie, używając specjalnie przeznaczonych do tego celu preparatów. Woda, którą wlewamy musi być czysta, bez metali ciężkich. Pamiętajmy, że po wlaniu wody musimy odczekać około trzech tygodni, więc nie kupujmy krewetek od razu, gdy wyczyścimy akwarium. Potrzeba czasu na to, by je wpuścić, a kiedy już to zrobimy po następnych około dwóch tygodniach możemy zmienić wodę po raz kolejny. Dopiero po tym czasie dokładamy odpowiednie rośliny akwariowe. Jeżeli jesteśmy osobami początkującymi, warto zakupić rośliny akwariowe i inne dekoracje i akcesoria akwariowe u profesjonalistów w Dariusz Plesiński Shrimpland, gdyż podpowiedzą nam oni, jaki pokarm dla krewetek wybrać, jakie powinno być podłoże do akwarium, piaski do akwarium, jakie oświetlenie i wszystkie inne detale, dzięki czemu będziemy mogli rozpocząć naszą hodowlę krewetek z powodzeniem. Specjaliści prowadzą sprzedaż krewetek.

Co jest potrzebne krewetkom w akwarium?

Poza ustawieniem akwarium w miejscu dobrze nasłonecznionym, należy zadbać o odpowiednie oświetlenie akwarium, dzięki któremu możliwy jest ich rozwój. Wystarczającym rozwiązaniem jest jednak jedna lampa typu LED. Należy również zadbać o odpowiednie podłoże, najlepiej o grubych ziarnach. Jego grubość z kolei powinna wynosić około pięciu centymetrów. Rekomendowane jest podłoże o ciemnej barwie, aby krewetki były na nim dobrze widoczne. Jeśli chodzi o rośliny, pełnią one nie tyko funkcję dekoracyjną, ale także są miejsce dla rozmnażania się krewetek, bądź ich schronienia. Jako schronienie dobrze mogą się również sprawdzić różnorodne korzenie, czy kamienie. Nie możesz zapomnieć również o filtracji i podgrzewaniu wody do temperatury około 20-24 stopni. Bardzo dobrze sprawdza się filtr gąbkowy, gdyż gąbka zapobiega wciąganiu tych drobnych zwierząt przez filtr. Warunki w akwarium są uzależnione również od wybranego gatunku krewetek do akwarium, więc przed ich kupnem upewnij się u profesjonalisty, jakich warunków potrzebują one do rozwoju i co im służy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz