Jak przewidzieć przyszłość? Numerologia, wróżenie z kart, wizyta u wróżki

Jak przewidzieć przyszłość? Numerologia, wróżenie z kart, wizyta u wróżki

Sztuka wróżenia wywodzi się ze starożytności. Rady w starożytnej Grecji udzielała wyrocznia delficka, a opiekunem przepowiedni był Apollo.  Przepowiadanie przyszłości dzieliło się na naturalne, pochodzące od bogów czy sztuczne np. wróżenie z lotu ptaków. Obecnie popularne są wróżby andrzejkowe oraz wizyty u wróżki. Warto poznać tajniki dywinacji szczególnie z okazji zbliżających się Andrzejek.

Popularne metody przepowiadania przyszłości

Przepowiednie i wróżby pozwalają na poznanie przyszłości. Istnieje wiele technik uzyskania wiedzy na ten temat. Różnią się formą, narzędziem oraz miejscem i sposobem stosowania. W związku z tym wyodrębnia się:

  • Onejromancję. Profesjonalna interpretacja znaczenia snów oraz wywoływania sennych marzeń dzięki specjalnym rytuałom.
  • Krystalomancję. Analiza przedmiotów ze szkła np. kryształów lub luster. Najczęściej wykorzystuje się kule ze szkła, które odpowiadają na zadane im pytania poprzez ukazanie wizji w postaci barwnych obłoków. Mogą zmieniać pozycję. Np. unoszenie się mgły może być interpretowane jako „Tak”. Technika ta wymaga jednak dużych umiejętności, wyczucia i cierpliwości.
  • Chiromancję. Interpretacja przyszłego losu na podstawie dłoni.
  • Alomancję. Sztuka przepowiadania z soli.
  • Numerologię. Bazuje na znaczeniu cyfr.
  • Tasenografię. Odczytywanie przyszłości z fusów.

Oprócz tego wyróżnia się wróżenie z kart czy ceromancję, czyli przepowiadania z wosku. Sztuka używania świec i wosku ma źródło w XVI w. w Alzacji. Sztukę tę do dziś wykorzystują Turcy. W trakcie Andrzejek przelewa się natomiast wosk przez dziurkę od klucza i interpretuje się znaczenie uzyskanego kształtu. Przyszłość można poza tym odczytywać z run. Pierwotnie alfabet runiczny był stosowany przez germańskie ludy. Pismo runiczne symbolizuje energię i pozwala uzyskać odpowiedź lub poradę w danej kwestii. Coraz więcej osób decyduje się również na opcję wróżenia online. Bezpłatne przepowiednie można znaleźć w wyszukiwarce. Wystarczy tylko wpisać swoje imię lub datę urodzenia, a otrzyma się wróżbę na dany dzień.

Wróżenie z kart

Tradycyjne wróżbiarstwo opiera się na przepowiedniach wyczytywanych z kart. Wróżbiarstwo tego rodzaju nazywa się inaczej kartomancją lub „stawianiem kabały”. Przepowiadania przyszłości można dokonać na zwykłych kartach. Wystarczy do tego talia, składająca się z 24, 32 lub 52 kart. Nie mają jednak takiej magicznej mocy jak postawienie Tarota. Karty Tarota używane do dzisiaj przez wróżbitów czy astrologów pochodzą jeszcze z XV wieku. Zestaw składa się z 78 kartoników, z których losuje się kartę Tarota. Dzielą się na 2 podstawowe grupy: Dużych (22) oraz Małych 56) Arkan. Ich nazwy wiążą się z ilustracjami na nich przedstawionymi. Inny podział wiąże się z rodzajem wróżb. Mogą być anielskie lub cygańskie. Metoda ta opiera się na odczytywaniu i stosowaniu różnych konfiguracji i ich interpretacji. Opiera się to w dużej mierze na intuicji. 

Numerologia

Numerologia opiera się na systemie liczb. Jej znajomość pozwala odkryć ścieżkę postępowania, a także osiągnąć wewnętrzną harmonię. Magia liczb jest przy tym pewnego rodzaju nauką, która opiera się na znakach, wartościach i symbolach, które tworzą świat. Liczbom odpowiadają odpowiednie znaczenia. Szczególnie ważne są: data urodzenia oraz imię i nazwisko. Wyróżnia się wibracje (i towarzyszące im energie) urodzenia i związaną z nią liczbę. Dzięki jej znajomości można odkryć przyszłość związaną z życiem czy karierą. Ciekawą odmianą jest numerologia partnerska, która pozwala sprawdzić dopasowanie partnerów. Operuje się cyframi od 1 do 9, a także wyjątkowymi liczbami np. mistrzowską 11. Także litery alfabetu są im przypisane. Aby obliczyć swoją liczbę życia, należy podać datę urodzenia w Internecie, a strona wygeneruje wynik i liczbę nam przypisaną wraz z charakterologicznym opisem.

Chiromancja 

Chiromancja, czyli wróżenie z ręki polega na odczytywaniu pewnych znaków z dłoni. Wróżka przepowiada przyszłość z jej rozmiarów, kształtu, koloru czy linii. Z reguły odczytuje się znaki z wewnętrznej strony lewej ręki. Ważna jest długość, grubość, faktura i przebieg widniejących na niej linii. Doświadczony wróżbita zwróci również uwagę na wykonywane rękami gesty i charakter osoby. Co ciekawe, analiza linii na rękach i palcach, ale też stopach umożliwia diagnozę chorób, na jakie dana osoba jest narażona. Wyróżnia się linie: Życia, Głowy, Serca, Losu, Zdrowia, Małżeństwa i tzw. Pierścień Wenus (umiejętności).

Wróżby andrzejkowe

Przypadające na noc 29/30 listopada Andrzejki to wyjątkowy czas. Nazywane wigilią św. Andrzeja pochodzą jeszcze ze starożytności. Dawniej przepowiednie ograniczały się do tematyki sercowej. Dziś zabawy i wróżby na Andrzejki przybierają różne formy. Do popularnych zaliczają się m.in. woda w studni (wierzono, że na jej powierzchni można zobaczyć odbicie przyszłego męża lub żony), szczekanie psa (określało stronę, z której będzie szedł przyszły mąż), odkrywanie talerzy (ukryte rzeczy były symbolem np. klasztoru w przypadku różańca) czy gałąź wiśni (okres jej rozkwitania określał termin ślubu). Najpopularniejsze wróżby andrzejkowe to lanie wosku – jego kształt oznaczał np. wyjście za mąż czy przepowiadanie przyszłości z butów. Ustawia się je na zmianę, a właścicielka tych, które przekroczą próg pierwsza wyjdzie za mąż.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz