Materiał Partnera

Jak przetransportować urządzenia i maszyny przemysłowe?

Jak przetransportować urządzenia i maszyny przemysłowe?

Konieczność zmiany lokalizacji fabryki nie musi wiązać się z kupnem nowego wyposażenia. Dzięki oferowanym usługom wsparcia relokacji możliwy jest bezpieczny przewóz parku maszynowego do nowego miejsca. Firmy zajmujące się tego typu przedsięwzięciami dbają o właściwe zabezpieczenie transportowanych obiektów, doborem środka lokomocji, a także załadunkiem i rozładunkiem sprzętu.

Profesjonalne usługi relokacji

Przewóz całych linii produkcyjnych wraz z oprzyrządowaniem to niezwykle odpowiedzialne zadanie, które wymaga profesjonalnego wsparcia logistycznego. Relokacja maszyn zalicza się do transportu ponadgabarytowego, który wiąże się z indywidualnym podejściem do każdego zlecenia, zaplanowaniem szczegółowo wszystkich etapów podróży: rodzaju pojazdu, trasy oraz metody zabezpieczenia maszyn. Takie zadanie najlepiej powierzyć specjalistom, na przykład firmie produkcyjno-usługowej Jaremar z Chorzowa. Takie rozwiązanie pozwoli na sprawny, ale przede wszystkim bezpieczny transport całej fabryki.

Dokładne zabezpieczenie transportu

Najlepiej zadbać o wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia, które zagwarantuje wypłatę stosownego odszkodowania w razie nieszczęśliwego wypadku w czasie przewozu. Niemniej jednak objęcie maszyn ochroną polisy, nie zwalnia z konieczności odpowiednich zabezpieczeń fizycznych. Profesjonalne firmy wspierające proces relokacji powinny zadbać o właściwą ochronę powierzonych urządzeń. Pakowanie może odbywać się różnymi metodami. Najlepiej jednak zastosować w tym celu folie termokurczliwe, które będą idealnie przylegać do sprzętu. Do transportu ponadgabarytowego idealnie sprawdzają się drewniane skrzynie. Nie tylko nie zwiększają znacznie masy ładunku, ale również umożliwiają zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń wewnątrz. Są to między innymi belki stabilizujące, metalowe wzmocnienia, maty antypoślizgowe lub pianki amortyzacyjne. Ponadto stanowią uniwersalny rodzaj opakowań, który sprawdza się zarówno w przewoźnictwie lądowym, jak i morskim oraz lotniczym.

Współpraca na każdym etapie

Relokacja linii produkcyjnej wymaga ścisłej współpracy pomiędzy firmą świadczącą usługi pakowania oraz transportu, jak i właścicielem fabryki. Poza uzgodnieniem odpowiedniego zabezpieczenia maszyn należy także ustalić miejsce ich odbioru, a także wsparcie w każdej fazie transportu. Dobre firmy logistyczne dysponują odpowiednim sprzętem (dźwigami, podnośnikami, suwnicami hydraulicznymi), aby w pełni bezpiecznie dokonać załadunku, jaki i rozładunku z odpowiednich środków lokomocji. Transport wielkogabarytowy wymaga od pracowników szerokiej wiedzy na temat obowiązujących przepisów oraz wytycznych, aby dopilnować prawidłowości przebiegu całego procesu relokacji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz