Materiał Partnera

Jak przetransportować piasek?

Jak przetransportować piasek?

Każda porządna i solidna  budowa potrzebuje przede wszystkim niezbędnych materiałów do jej realizacji. przede wszystkim w  większości inwestycji. W zależności od typu nieruchomości i prowadzonych prac, oprócz pustaków najważniejszym jest piasek. Zwłaszcza jeżeli chodzi o transport piasku, czy innych materiałów sypkich. Jest to bardzo kluczowe, na szczęście istnieją firmy, które zajmują się tego typu usługami. Jak szybko i konkretnie transportować piasek ?

Transport piasku i innych kruszyw

Piasek to przede wszystkim kruszywo, które posiada bardzo dużo zastosowań w wielu dziedzinach. Jest potrzebny na placach zabaw, boiskach, w przemyśle hutniczym czy szklarskim, czy w innych miejscach na budowie. Naturalnie występuje na plaży, nad morzem, a także praktycznie każdej glebie. Pozyskiwany w żwirowniach, jest bardzo dobrym materiał do budowy i wykorzystywany jest również podczas pogłębiania rzek i rowów melioracyjnych. Pamiętajmy, że do każdego domu, bloku czy innej nieruchomości ważny jest też dojazd. W takim momencie buduje się drogi, które głównie mają służyć wygodzie społeczeństwa i stanowić swego rodzaju bezpieczeństwo. Do ich powstania potrzebne jest kruszywo drogowe. W takim przypadku będziemy niezwykle potrzebować transport materiałów sypkich.

Jak wygląda transport materiałów sypkich?

Pamiętajmy, że branża transportu materiałów sypkich w całej Polsce rozwinięta jest na dość wysokim poziomie. Warto wiedzieć, że tego typu usługi o ładownościach mniejszych i większych cieszą się ogromną popularnością. Dziś klient wymaga, aby oprócz zakupu materiałów oferowany był jednocześnie transport. Najlepiej minimum transport do 20 ton. Musimy wiedzieć, że do transportu piasku używa się samochodów z nadwoziem samowyładowczym tylno-zsypowym lub boczno-zsypowym. Będą to głównie naczepy o ruchomych podłogach, wywrotki, plandeki. To konieczność, aby piasek był bezpiecznie transportowany. Przede wszystkim wywrotki średnie ważą od 13 do 16 ton. Chyba całkiem dobrze sprawdzą się podczas wywozu materiału z placu budowy. W tego typu maszynach wysypywanie materiału może odbywać się wyłącznie na boki. Ogromnym ich pozytywem będzie możliwość wysypania ładunku pod mostami głównie.

Bardzo dobrą firmą oferująca tego typu usługi jest Szymon Jarzyna Zakład usług transportowych. Połączenie fachowej obsługi i profesjonalnego oraz zaawansowanego technicznie sprzętu pozwala nam przede wszystkim  świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Jak wiemy profesjonalizmu wymagają klienci przede wszystkim.nie warto zastanawiać się,  komu dokładniej powierzyć transport takich materiałów, jak: piasek, żwir, cement, gruz, wapno oraz kontenery, to nie warto się zastanawiać, odpowiedź już znacie.

Opracowanie:
Polanka Wielka, Słoneczna 122
tel. 509 326 715
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz