Artykuł sponsorowany

Jak przestać bać się dentysty?

Jak przestać bać się dentysty?

Większość osób boi się dentysty - nic dziwnego, ale skąd się bierze ten strach? Już na samą myśl o borowaniu czy fotelu dentystycznym drżą Ci ręce oraz dopada Cię paniczny strach? Nie przejmuj się, nie jesteś jedyny, ale na szczęście istnieją sposoby, dzięki któremu choć trochę możesz zminimalizować (a w najlepszym przypadku, pozbyć się) strachu przed stomatologiem. Koniecznie się z nimi zapoznaj.

Sprawdzony lekarz

Być może nie masz (a zapewne tak jest) jeszcze swojego stomatologa, więc na samym początku, musisz go dobrze poszukać. Najlepsza rada: nie idź do przypadkowego gabinetu dentystycznego. To jest najgorszy krok, który możesz popełnić. Istnieje bardzo wielu dobrych, ale także i tych złych stomatologów, więc nigdy nie masz pewności, na kogo przypadkiem trafisz.

Teraz pewnie zapytasz - jak znaleźć dobrego lekarza? Popytaj znajomych lub poszukaj informacji w sieci. Możesz poszukać opinii o konkretnym lekarzu, wstukując jego dane w Google lub pytając innych Internautów na jakimś portalu, jakim może być na przykład Facebook. Uwierz, to najlepsze źródła pozyskania zaufanego i dobrego lekarza! Lekarz stomatolog musi zdobyć Wasze zaufanie, tak, abyś bez obaw i stresu chodził na wizyty. Jeśli raz się sparzysz - długo nie spróbujesz ponownie, dlatego powtarzamy - wybierz dobrze.

A kiedy już znalazłeś tego jedynego, idealnego lekarza, co dalej? Nic trudnego, weź telefon i umów się na wizytę. Nie zwlekaj z tym. Im dłużej będzie zwlekać, tym gorzej dla Ciebie. Musisz uwierzyć, że nie ma nic gorszego od bólu zęba.

Pierwsza wizyta

Są osoby, które mają wysoki poziom bólu i dla nich borowanie to nic, praktycznie nie odczuwają dyskomfortu, ale istnieją także osoby, które mają bardzo niski próg bólu i na samą myśl o borowaniu robi im się słabo. Spokojnie, istnieje jeszcze coś takiego jak znieczulenie. Pamiętaj - śmiało możesz o nie poprosić.

Jak twierdzi stomatolog z Kliniki Stomatologicznej MultiMed, leczenie zębów jest bardzo ważne, choć to nie ulega wątpliwości, jednakże mało osób wie, z jakimi konsekwencjami wiąże się ich nieleczenie. Powstanie próchnicy i jej zignorowanie grozi zachorowaniem na różne choroby nerek, serca, czy nawet cukrzycę!

A po wizycie… z pewnością przyznasz, że nie było tak źle. Do przeżycia. Wyleczenie jednego zęba to tak naprawdę kilkanaście minut, więc nie ma sensu z tym zwlekać. Jeśli musisz kontynuować leczenie, czeka Cię jeszcze kilka wizyt, nie odkładaj tego w czasie. Lepiej zrobić coś raz a dobrze, prawda?

Bardzo ważne jest chodzenie na regularne wizyty stomatologiczne. Są one bezbolesne, ale pozwalają zaalarmować w odpowiednim momencie, jeśli dzieje się coś złego. Oprócz tego pamiętaj, że ważne jest pozytywne nastawienie, bez niego ani rusz! Postaraj się sprawić, aby dzień wizyty stomatologicznej był udanym dniem, na przykład udaj się na zakupy czy do kina ze znajomymi. Ostatnim ważnym punktem jest to, że musimy pamiętać o istnieniu znieczulenia. W każdym momencie możemy o nie poprosić i być pewnie, że wizyta będzie bezbolesna.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz