Materiał Partnera

Jak przeprowadzić renowację starych mebli?

Jak przeprowadzić renowację starych mebli?

Niejednokrotnie w piwnicach, na strychach, w starych mieszkaniach, znaleźć można stare meble. Większość prawdopodobnie dostrzeże w nich raczej zbędne graty, zabierające cenne miejsce. Niektórzy jednak, widząc tego typu przedmioty, dostrzegają skarb. W wyobraźni już widoczne jest dla takich osób sposób, w jaki wykorzystają dany zabytek. Problemem może być jedynie odnowienie staroci tak, aby nie zatraciły swojej magii.

Jak przeprowadzić renowację mebla?

Myśląc o renowacji mebli, w głowie pojawia się obraz warsztatu, kanap rozłożonych na części pierwsze, oraz pełnego zestawu profesjonalnych narzędzi. Bez wątpienia jest  to dobry obraz. Są jednak takie prace renowacyjne, które bez problemu (oczywiście przy lepiej zachowanych meblach) można samemu odnowić. Potrzebne będą bez wątpienia pewne umiejętności techniczne, a także skrzynka narzędzi, jednak część prac można wykonać we własnym zakresie. Posiadając drewnianą komodę, krzesła bądź stół, w prosty sposób można przywrócić go do starej świetności. W pierwszej kolejności należy oczywiście sprawdzić stan przedmiotu zainteresowania. Sprawdzić stabilność całej konstrukcji, ubytki w drewnie (zarysowania itp.), a także ubytki w farbie. Znając już wady i wszelkie uszkodzenia mebla, można zacząć pracować. W pierwszej kolejności warto przeszlifować mebel. Zdzierając starą warstwę farby (oczywiście nie należy tego robić, jeśli farba jest w dobrym stanie) dokładnie dostrzeżemy wszelkiego rodzaju ubytki w drewnie. Gdy takie zostaną dostrzeżone, wykorzystać można szpachlę do drewna. W zależności od gatunku drewna, z którego jest wykonany mebel, użyjemy danego rodzaju szpachli, która najbardziej będzie odpowiadać kolorem. Po wypełnieniu ubytków, można pomalować lub/i polakierować mebel. Istnieje także wiele rodzajów past postarzających lub sprawiających wrażenie „brudnych” mebli. Jednak w przypadku antyków najczęściej jest to zbędny dodatek, który raczej nie sprzyja jego wizualnej stronie.

Profesjonalna renowacja mebli

Są momenty jednak gdy dostrzeżony w czeluściach piwnicy stary mebel wpadł nam w oko, ale jego naprawa jest zbyt skomplikowana, czasochłonna, bądź po prostu niemożliwa w domowych warunkach. W takim wypadku można się zgłosić do firmy, takiej jak Jantyk. Przeprowadza ona kompleksową renowacje mebli wszystkich rodzajów, w oparciu o tradycyjne technologie i przy użyciu profesjonalnych środków oraz najwyższej jakości materiałów. Można także odwiedzić osobiście sklep, który jest także prowadzony przez właściciela firmy. Znaleźć tam można bez wątpienia wiele ciekawych elementów umeblowania, a także przedmioty codziennego użytku. Wszystkie w doskonałym stanie, są nie lada gratką dla kolekcjonerów.

Opracowanie:
Reda, Pucka 29
tel. 58 572 35 89
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz