Materiał Partnera

Jak przechowywać opony zimowe i letnie?

Jak przechowywać opony zimowe i letnie?

Nieodpowiednie przechowywanie opon ma zdecydowanie negatywny wpływ na ich właściwości. Okazuje się, że znaczenie ma w tym przypadku szereg czynników, które mogą doprowadzić do szybszego zużycia ogumienia w trakcie samej jazdy oraz odpowiadać za ogólne obniżenie własności jednych i bezpieczeństwa pasażerów. Co zrobić, aby przechowywać je w prawidłowy sposób? Oto krótki poradnik.

Odpowiednie miejsce

Pierwszym etapem jest przeznaczenie do tego celu odpowiedniego, oddzielonego miejsca. Powinno być ono przede wszystkim ulokowane z dala od bezpośrednich źródeł ciepła (także promieni słonecznych) oraz urządzeń elektrycznych. Lokum musi być dodatkowo suche oraz właściwie wentylowane. W pobliżu nie powinny znajdować się także potencjalnie groźne substancje chemiczne, które w kontakcie z oponą mogłyby wejść z nią w niebezpieczne reakcje – chodzi tu między innymi o oleje, smary oraz rozpuszczalniki. Specjaliści podają, że optymalna temperatura dla przechowywania opon mieści się w granicach od -5 do +25 stopni Celsjusza.Właściwy sposób oczyszczania

Po zlokalizowaniu odpowiedniego miejsca do przechowywania zaleca się, aby dokonać skrupulatnego oczyszczenia opon z wszelkich zabrudzeń. Pozwoli to także uważnie przyjrzeć się ich kondycji i namierzyć ewentualne naruszenia struktury, które mogłyby na późniejszym etapie pogłębiać się i pogarszać własności jezdne. Do mycia opon i felg stosuje się specjalne środki, ważne jest jednak późniejsze dokładne wysuszenie, gdyż pozostawienie na ogumieniu wilgoci przyczyni się do przyspieszonej degradacji.

Worki ochronne

Specjaliści z firmy Jakubiec ze Szczecina, która zajmuje się usługami wulkanizacyjnymi, wskazują także, że na rynku dostępne są worki ochronne służące do przechowywania opon, które pozwalają na ich zabezpieczenie i odizolowanie od negatywnych czynników środowiskowych. Jeśli jednak nie lubimy dodatkowego plastiku, z pewnością nie będzie to rozwiązanie dla nas.

Przechowalnia opon

Przechowywaniem opon zajmują się także specjalistyczne warsztaty, w przypadku których możemy być pewni, że znajdą się one w odpowiednich warunkach i zostaną we właściwy sposób zabezpieczone. Często to także jedyna opcja dla osób nieposiadających dostępnej powierzchni garażowej, szczególnie dla mieszkańców miast i budynków bez dużej przestrzeni schowkowej.

Jak pokazuje powyższy tekst, prawidłowe przechowywanie opon opiera się o kilka, niezwykle prostych do wdrożenia zasad, które pozwolą nam na zachowanie walorów naszego ogumienia i zadbanie o ich stan przed ponownym zamontowaniem do samochodu. 

Opracowanie:
Szczecin, Kadłubka 18c
tel. 91 422 27 52
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz