Artykuł sponsorowany

Jak przebiegają prace wdrożeniowe systemów alarmowych i monitoringowych?

Jak przebiegają prace wdrożeniowe systemów alarmowych i monitoringowych?

Coraz więcej obiektów przemysłowych, handlowych, czy biurowych, a także mieszkalnych, wyposażona jest w nowoczesne systemy alarmowe, a także w monitoring. Wdrożenia tego typu rozwiązań nie jest jednak łatwym zadaniem, ponieważ każdy budynek wyróżnia się inną konstrukcją, poziomem zabezpieczeń, a także odmiennym sposobem dostawy energii. Wszystkie te składniki znacznie wpływają na działania najlepszych firm instalatorskich.

Etap pierwszy – wywiad terenowy

Pierwszym etapem przy wdrożeniach systemu alarmu oraz monitoringu, niezależnie od tego, jaki jest to budynek, jest tzw. wywiad terenowy. Specjaliści z najlepszych firm instalatorskich, przybędą w określone miejsce w celach dokonania między innymi pomiarów sieci elektrycznej, czy zapoznania się ze strukturą obiektu. Część wywiady terenowego opiera się również o zapoznanie się z dokumentacją techniczną budynku: planami zagospodarowania przestrzennego, mapami architektonicznymi, czy nawet świadectwami energetycznymi.

Projektowanie systemów

Drugi etap prac nad systemem monitoringu oraz alarmu, polega na dokładnym ich zaprojektowaniu. Mowa nie tylko o doborze odpowiednich urządzeń i przewodów od najlepszych rynkowych producentów, ale także o precyzyjnym określeniu, w jakim miejscu dane elementy całej sieci powinny zostać umieszczone. Projekt może zakładać również wdrożenie tak zwanego systemu Inteligentnego Zarządzania Budynkiem, czy SmartDom, czy też wykonawstwa dodatkowej sieci elektrycznej, która będzie dostarczała energię do CCTV i alarmów, nawet w razie chwilowej utraty zasilania.

Prace montażowe

Etap trzeci polega na pracach instalacyjnych. Wielokrotnie przy większych inwestycjach, np. wdrożeniach telewizji przemysłowej oraz różnego rodzaju alarmów – antywłamaniowych, tłuczonego szkła, przeciwpożarowych, przeciw szkodliwym gazom – należy również znacznie zmodernizować całą sieć elektryczną, wraz z montażem wydajnych rozdzielnic. Dzisiaj warto inwestować w systemy, które będą kompatybilne z urządzeniami mobilnymi i specjalnym oprogramowaniem. To pozwoli na zdalne sterowanie, a także uzyskiwanie raportów wydajności.

Działania testowe

Ostatnim procesem przy wdrażaniu systemu telewizji przemysłowej i alarmów, jest ich przetestowanie. W tym celu firma instalatorska stosuje specjalne sprzęty lub techniki wywołujące sztuczne zagrożenie. Jeśli zainstalowane urządzenia w odpowiedni sposób zareagują, zlecający będzie mógł odebrać inwestycję, czego częścią będzie przeszkolenie – również personelu. Warto przy tym zawsze pamiętać o okresowych przeglądach, a także konserwowaniu urządzeń.

Jakiej firmie instalatorskiej powierzyć tego typu inwestycję?

Jeśli chcesz wdrożyć w swoim domu, urzędzie, budynku gospodarczym, czy firmie wydajne energooszczędne systemy CCTV i alarmowe, zgłoś się do nowoczesnych przedsiębiorstwa instalatorskich. Jednym z nich jest El-Efekt Jarosława Mindy. Jego firma działa z powodzeniem na rynku od wielu lat. Przedsiębiorstwo to znajdziesz w Radomie, a zajmie się ona dla Ciebie również takimi pracami, jak tworzenie oświetlenia wewnętrznego, w tym LED.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz