Artykuł sponsorowany

Jak przebiega wizyta u proktolog Anny Bielec-Michałowskiej?

Jak przebiega wizyta u proktolog Anny Bielec-Michałowskiej?

Proktolog jest lekarzem specjalistą zajmującym się chorobami odbytu i odbytnicy. Wizyta u niego może być krępująca, jednak nie warto jej odwlekać. Schorzenia dotykające dolnego odcinka przewodu pokarmowego bywają wyjątkowo bolesne i sprawiają dyskomfort. Okazuje się, że często już jedna wizyta u specjalisty pozwala na postawienie diagnozy i wdrożenie leczenia. Jak przebiega wizyta u proktologa? Z jakimi problemami można się zgłosić do jego gabinetu?

Jakie choroby leczy proktolog?

Dolegliwości, którymi zajmuje się lekarz proktolog, są dla wielu osób wstydliwe i krępujące. Dotyczą bowiem dolnego odcinka układu pokarmowego, a więc odbytu i odbytnicy. W gabinecie proktologicznym Anny Bielec-Michałowskiej w Opolu diagnozuje się i leczy charakterystyczne dla tych organów choroby. Do specjalisty mogą zgłaszać się pacjenci borykający się z problemami takimi jak:

  • ciągłe uczucie wzdęcia,

  • ból podczas wypróżniania,

  • przewlekłe biegunki i zaparcia,

  • poczucie niepełnego wypróżnienia,

  • krew w kale,

  • pieczenie lub swędzenie odbytu.

Są to objawy o charakterze nawracającym, dlatego do lekarza proktologa warto zgłosić się od razu po ich zaobserwowaniu. Jeśli choroba jest w początkowym stadium, specjalista często może wyleczyć ją poprzez przepisanie odpowiednich leków. Gdy schorzenie zdąży się rozwinąć, konieczne staje się wykonanie zabiegu chirurgicznego.

Jak wygląda badanie proktologiczne?

Obawa przed wizytą u proktologa wynika zazwyczaj z poczucia wstydu oraz ze strachu przed bólem. Lekarz Anna Bielec-Michałowska dba o komfortową atmosferę podczas badania, dzięki czemu pacjent czuje się mniej skrępowany i może otwarcie mówić o problemach ze zdrowiem. Wizyta w prywatnym gabinecie proktologicznym rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu medycznego. Po zebraniu informacji na temat nawyków żywieniowych i trybu życia pacjenta, proktolog Anna Bielec-Michałowska wykonuje badanie per rectum, polegające na wprowadzeniu palca do odbytu i określenia jego stanu za pomocą dotyku. Lekarz korzysta ze specjalnego żelu, który niweluje ból podczas badania.

W razie potrzeby proktolog wykonuje też anoskopię, rektoskopię lub kolonoskopię. Aby uzyskać więcej danych diagnostycznych, specjalista może zlecić dodatkowe badania. Najczęściej chodzi o USG, rentgen i testy laboratoryjne. Przed wizytą w gabinecie proktologicznym nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Lekarz wydaje stosowne zalecenia dotyczące kolejnego spotkania. Pacjent może liczyć na wsparcie oraz profesjonalne podejście do jego dolegliwości.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz