Artykuł sponsorowany

Jak przebiega montaż sufitu napinanego?

Jak przebiega montaż sufitu napinanego?

Sufity napinane są dość popularnym elementem pojawiającym się w klubach, hotelach czy salach widowiskowych. Ze względu na to, że ich montaż przebiega szybko, a działaniu temu nie towarzyszy brud i wilgoć coraz częściej można się z nimi spotkać w budownictwie mieszkalnym. Materiał sufitu stanowi najczęściej folia PCV, która zostaje uzupełniona matową lub satynową aplikacją.

Pomiar pomieszczenia oraz przygotowanie projektu

Poprawny montaż sufitu napinanego opiera się o dokładne wymiary danego pomieszczenia, łącznie z długością przekątnych. Dane te trafiają do programu komputerowego, gdzie tworzony jest szczegółowy rzut pomieszczenia. Jak tłumaczą pracownicy firmy PawBud, posłużą do wykonania płachty materiału, która będzie stanowić podstawę do wykonania sufitu. Bezpośrednio przed jego napięciem musi zostać określona wysokość jego podwieszenia, czym zazwyczaj zajmuje się osoba reprezentująca producenta. 

Przygotowanie pomieszczenia oraz montaż rusztowania

Ściany pomieszczenia muszą zostać dokładnie oczyszczone oraz pozbawione nierówności. Zasadnicza część projektu rozpoczyna się od montażu specjalnego rusztowania z aluminiowych listew, która pełni funkcję stelaża umiejscowionego pod sufitem. Jego elementem są klamry montażowe, do których mocowana jest płachta materiału. Należy pamiętać, aby poszczególne końce materiału były zakładane nie wzdłuż siebie, ale po przekątnej. Materiał, z którego powstaje sufit, zostaje obszyty gumowymi naczepami, czyli harpunami. 

Nagrzewanie pomieszczenia i rozciąganie materiału

Kiedy sufit zostanie już oparty na klamrach, trzeba rozpocząć jego napinanie. Wymagane jest do tego podniesienie temperatury pomieszczenia do temperatury 40-70 stopni Celsjusza, co pozwala zwiększyć objętość oraz elastyczność materiału. Następnie zostaje on wyjęty z klamerek montażowych i wpięty w listwy ścienne. Narożniki dodatkowo uzupełniamy plastikowymi elementami maskującymi. Poprawiają estetykę wykonania i zapobiegają dostania się w szczeliny pomiędzy sufitem i ścianami kurzu oraz brudu. 

Estetyczne właściwości sufitów podwieszanych

Poza tym, że sufity napinane prezentują się niezwykle efektownie i elegancko, mają wiele zalet, takich jak odporność na ogień oraz wilgoć. Są także łatwe do zdemontowania oraz utrzymania w czystości. Można się przy tym ograniczyć do odkurzania. Ze względu na metodologię ich wykonania, mogą być doskonałym sposobem do wykończenia wnętrz o nietypowych wymiarach, dają duże możliwości aranżacyjne ze względu na możliwość wykończenia na różne sposoby lub przygotowania nadruku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz