Materiał Partnera

Jak przebiega konserwacja dźwigów osobowych wykonywana przez Windex?

Jak przebiega konserwacja dźwigów osobowych wykonywana przez Windex?

Popularne windy umieszczane są przede wszystkim w budynkach mieszkalnych, które są obiektami wielokondygnacyjnymi. Zastosowanie dźwigu osobowego umożliwia szybkie przedostawanie się pomiędzy poszczególnymi piętrami. Takie rozwiązanie wymaga jednak zarówno odpowiedniego montażu, jak i regularnej konserwacji. Ostatnią z wymienionych czynności zajmuje się firma Windex.

Jakie elementy wind wymagają konserwacji?

Dźwigi osobowe są przeważnie dość intensywnie eksploatowane – wykonują każdego dnia setki, a często nawet tysiące cykli przewozu użytkowników pomiędzy kondygnacjami budynku. Sprawia to, że poszczególne elementy wind muszą być kontrolowane pod kątem zużycia materiałów. Jednym z takich podzespołów jest koło pasowe. To właśnie wokół niego opasa się cięgna, które potocznie nazywane są linami. Stalowe części wymagają regularnej kontroli pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Takie usługi zlecić można firmie Windex.

Specjaliści przeprowadzający konserwację wind przyjrzą się podczas przeglądów ich stanu technicznego mechanizmom odpowiedzialnym za otwieranie i zamykanie drzwi. Zamki, uszczelki i wiele innych, często niewielkich elementów, należy rzetelnie co określony czas badać. Jest to kolejna część dźwigów osobowych, którą zajmą się w ramach konserwacji fachowcy z firmy Windex. Istotne jest również samo przeprowadzenie działań w tym zakresie – należy wykorzystać odpowiednie środki i metody do przystosowania podzespołów windy do dalszej, bezawaryjnej pracy.

Na czym właściwie polega konserwacja dźwigów osobowych?

Określenie stanu technicznego wymienionych komponentów wind to podstawowa część pracy specjalistów zajmujących się konserwacją tego typu dźwigów. Fachowcy z firmy Windex realizują takie usługi kompleksowo, co oznacza także dokładne czyszczenie miejsc narażonych na zabrudzenia mogące negatywnie wpływać na funkcjonowanie urządzenia. W szynach i niektórych uszczelkach gromadzić się mogą zanieczyszczenia, które należy w trakcie konserwacji usunąć. Ważne jest także właściwe smarowanie wybranych elementów.

To kolejny etap konserwowania dźwigów osobowych, którym zajmuje się firma Windex. Jej pracownicy w końcowej części przeglądu stanu technicznego dbają też o poprawne skalibrowanie windy. Dzięki temu porusza się ona bez opóźnień i w sposób bezpieczny. Każda z wymienionych czynności jest istotnym elementem kompleksowej konserwacji dźwigów osobowych, którą dobrze jest wykonywać stosunkowo często – nie tylko raz do roku, ale nawet w każdym miesiącu eksploatacji, co w wielu przypadkach jest nawet obowiązkowe.

Opracowanie:
Grudziądz, Centrum Wyszkolenia Kawalerii 3 lok. 20
tel. 693 420 385
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz