Artykuł sponsorowany

Jak przebiega czyszczenie tapicerki meblowej?

Jak przebiega czyszczenie tapicerki meblowej?

Tapicerka meblowa ma to do siebie, jak praktycznie wszystkie elementy znajdujące się w naszych domach i mieszkaniach, że trzeba regularnie dokonywać na niej zabiegów czyszczących. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku mebli skórzanych, które powinno się sprzątać głównie przy użyciu odpowiednich środków. To oczywiście jednak nie wszystko, co warto wiedzieć na ten temat.

Jak czyścić kanapę ze skóry?

Ogólnie rzecz ujmując, meble stworzone przy użyciu skóry odznaczają się pewnym specyficznym zabezpieczeniem, które umieszczane jest w nich przez samych producentów. Mimo tego rodzaju zabezpieczenia, z czasem zauważymy, że meble skórzane zaczną się powoli ścierać wskutek użytkowania. Ścieranie impregnatu jest tak naprawdę nieuniknione, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z często używanymi meblami, spośród których trzeba wyróżnić przede wszystkim kanapy. Warto wiedzieć, że okres, w którym skóra na meblach będzie nadawała się do użytkowania, jest też uzależniony od tego, z jakimi warunkami mamy do czynienia w danym pomieszczeniu. Szczególnie negatywne wpływy na meble skórzane mogą mieć promieniowanie słoneczne, suche powietrze i wysokie temperatury.

Z tego względu zaleca się stosowanie nawilżaczy powietrza w sytuacji, gdy chcemy dokonać zakupu mebli skórzanych do danego pomieszczenia. Co więcej, powinniśmy również ustawić kanapę czy też inny mebel skórzany w miejscu, które znajduje się w sporej odległości od południowego okna – przez to meble nie będą tak narażone na bezpośrednie promieniowanie słoneczne i będą dla nas przydatne przez znacznie dłuższy czas. Jeżeli natomiast chodzi o konserwację mebli skórzanych, powinniśmy podejmować się związanych z tym czynności przynajmniej trzy razy w roku. Nie obejdziemy się tutaj bez wykorzystywania specjalnie dopasowanych do tego typu mebli preparatów. Trzeba wiedzieć, że mebli skórzanych nie powinno się czyścić przy użyciu mydła oraz innego rodzaju preparatów wysoko alkalicznych.

Przeczytaj też: Jakie są sposoby czyszczenia mebli tapicerowanych?

Zadbaj o tapicerkę swoich mebli

Na temat zabiegów pielęgnujących wykorzystywanych w celu czyszczenia oraz konserwacji tapicerki meblowej dobrze będzie wspomnieć jeszcze o kilku zróżnicowanych kwestiach. Zanim jednak do tego przejdziemy, chcielibyśmy zaznaczyć, że zawarte w tym tekście informacje zostały skonsultowane ze specjalistami z firmy Czystex świadczącej usługi związane ze sprzątaniem, w tym także czyszczeniem tapicerki meblowej oraz mebli skórzanych. Jeśli więc chodzi o czyszczenie bawełny, w tym zakresie najlepiej będzie postawić na bardzo proste rozwiązanie w postaci specjalnej pianki. Jest to dość prosty sposób na czyszczenie tego typu tapicerki meblowej, który dodatkowo przeprowadzimy w stosunkowo niewielkim czasie. Najlepiej będzie postawić na piankę stricte do czyszczenia tapicerki.

Przystępując do czyszczenia bawełnianej tapicerki meblowej przy użyciu konkretnego specyfiku, najpierw powinniśmy sprawdzić, jak tapicerka reaguje na jego działanie. Wstępną próbę możemy wykonać między innymi na niewielkim fragmencie mebla w niezbyt widocznym miejscu. Przed czyszczeniem tapicerki meblowej przy użyciu specjalistycznej pianki dobrze będzie jeszcze odkurzyć całość mebla po to, aby jeszcze lepiej zadbać o zadowalający rezultat. Z kolei po nałożeniu środka w zdecydowanej większości przypadków będziemy mogli ściągnąć go z mebla po okresie około 60 minut, który to powinien wystarczyć do zadziałania.

Welur i aksamit

W pewnych przypadkach do czynienia możemy mieć również z meblami wykonanymi przy użyciu weluru oraz aksamitu. Podobnie do wyżej opisanych przykładów, także tutaj powinniśmy przede wszystkim zadbać o wyposażenie się w specjalnie dopasowane do tego rodzaju materiałów specyfiki. Całość procesu zaczynamy od czyszczenia odkurzaczem, po czym przystępujemy do nałożenia środka na powierzchnię mebla. Czas oczekiwania na wchłonięcie specyfiku może się znacznie różnić i w niektórych przypadkach zmuszeni będziemy czekać nawet do 5 godzin. Konkretne informacje na ten temat zaczerpniemy jednak już z etykiety samego produktu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz