Artykuł sponsorowany

Jak przebiega bezwykopowa wymiana kanalizacji?

Jak przebiega bezwykopowa wymiana kanalizacji?

Jeszcze kiedyś układanie kanalizacji, szczególnie w miejscu, gdzie przebiega droga, wiązało się z zatrzymaniem ruchu, obszernymi wykopami i długotrwałymi utrudnieniami dla mieszkańców. Na szczęście to już dawno przeszłość. Otóż firmy specjalizujące się w pracach ziemnych i odwiertach oferują różnego rodzaju bezwykopowe wymiany kanalizacji. Jedną z często stosowanych metod jest tzw. kraking. Na czym polega? Kiedy go stosować?

Kraking – czym jest?

Kraking to inaczej metoda wyburzeniowa, która wykorzystywana jest, aby wymienić uszkodzony rurociąg na nowy. Nowa rura może mieć tą samą wielkości, być mniejsza lub większa. A jak przebiega taki proces? Za pomocą specjalnej głowicy połączonej z wyciągarką uszkodzona rura jest kruszona i wciskana w grunt. Natomiast jednocześnie z niszczeniem dotychczasowego rurociągu, na jego miejsce wprowadzany jest nowy w postaci łączonych ze sobą modułów. Przed rozpoczęciem prac konieczne jest wykonanie inspekcji kamerą wideo uszkodzonego rurociągu, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych przeszkód, które mogłyby utrudnić jego usunięcie.

Jakie są zalety krakingu?

Największą zaletą bezwykopowej wymiany kanalizacji wykonywanej przez znajdującą się w Ostrowie Wielkopolskim firmę Grzeszczyk, jest jej małoinwazyjny charakter. Przede wszystkim nie jest konieczne robienie obszernych wykopów. Wszystkie prace można przeprowadzić ze studni kanalizacyjnej. To natomiast sprawia, że wymiana kanalizacji przebiega znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnego sposobu wymiany. Oznacza to brak znaczących utrudnień w ruchu czy też dla osób mieszkających w obszarze wymienianego rurociągu. W ciągu jednego dnia pracy można naprawić nawet 100 m odcinek rurociągu. Kolejną kluczową kwestią jest to, że kraking pozwala zarówno na zwiększenie, jak i zmniejszenie średnicy rurociągu. Ponadto specyfika tej metody sprawia, że wewnętrzna powierzchnia montowanych rur pozostaje gładka, bez zarysowań czy innych uszkodzeń. Istotne jest także zminimalizowanie szkodliwego wpływu na środowisko, gdyż przy krakingu nie wykorzystuje się żadnych chemikaliów.

Kiedy stosować bezwykopową wymianę kanalizacji?

Kraking, czyli bezwykopowa wymiana kanalizacji to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy rurociągi są trudno dostępne. W ten sposób możliwa jest wymiana rur gazowych, kanalizacyjnych czy wodociągowych, które znajdują się na dużej głębokości, są uszkodzone lub zarośnięte korzeniami. To także dobre rozwiązanie jeśli występują problemy z wodą gruntową czy też gdy miejsce, gdzie znajduje się rurociąg, odznacza się intensywnym ruchem drogowym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz