Artykuł sponsorowany

Jak prowadzić negocjacje z komornikiem?

Jak prowadzić negocjacje z komornikiem?

Komornik to funkcjonariusz publiczny działający na polecenie wierzyciela. Jego podstawowym zadaniem jest ściągnięcie wierzytelności, której egzekucja została zlecona przez osobę żądającą spełnienia świadczenia. W teorii komornik nie ma żadnych uprawnień do negocjowania warunków spłaty zadłużenia, niemniej zdarzają się sytuacje, kiedy dłużnik jest zmuszony do przeprowadzenia z nim rozmowy. Dowiedzmy się więcej na ten temat.

Negocjacje z wierzycielem – co powinieneś wiedzieć?

Na zawarcie ugody z wierzycielem nigdy nie jest za późno, niemniej warto działać szybko i zdecydowanie. Aby nie dopuścić do wypowiedzenia umowy pożyczki, warto wynegocjować warunki spłaty na zasadach finansowych, które są możliwe do spełnienia. Co za tym idzie, pierwsze rozmowy powinny zostać przeprowadzone zaraz po pojawieniu się problemów ze spłatą. Jeżeli obawiasz się, że samodzielne próby dojścia do porozumienia, okażą się bezskuteczne, możesz skorzystać z usług firm negocjujących w imieniu dłużnika. W przypadku utrudnionego kontaktu z wierzycielem, możesz odjąć próbę negocjacji z komornikiem. Pamiętaj jednak, że komornik nie jest stroną konfliktu, dlatego wynegocjowane z nim warunki nie muszą zostać zaakceptowane przez wierzyciela.

Negocjacje z komornikiem – czy warto?

Rozmowy z komornikiem mogą przynieść istotne korzyści. W ramach ugody komornik może przystać na spłatę długu w ratach, które będą adekwatne do Twoich miesięcznych przychodów. Doświadczony komornik sądowy Tomasz Młodzikowski zaproponuje korzystny rozkład spłaty zadłużenia z uwzględnieniem warunków stawianych przez wierzyciela. W większości przypadków takie negocjacje przynoszą oczekiwany efekt – wszak spłata długu jest celem podstawowym i dopóki dłużnik realizuje swoją powinność, osoba żądająca spełnienia świadczenia nie zgłasza żadnych pretensji. Uwaga! Komornik sądowy to zawód zaufania publicznego, dlatego w czasie prowadzenia rozmów, nie warto wykorzystywać argumentów opartych na emocjach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz