Artykuł sponsorowany

Jak prawidłowo przygotować i ściąć włosy oddawane do skupu?

Jak prawidłowo przygotować i ściąć włosy oddawane do skupu?

Salony zajmujące się skupowaniem włosów stawiają określone wymagania, co do kondycji pasm, które przyjmują. Wszelkie zabiegi chemiczne dyskwalifikują je do sprzedaży. Istotne znaczenie ma także prawidłowe przygotowanie i ścięcie włosów. Wszystkie te czynności mają wpływ na ostateczną wycenę dostarczonych pasm, które na dalszym etapie służą przygotowanie wysokiej jakości peruk.

Jakie włosy przyjmują skupy?

Pasma przyjmowane przez firmy specjalizujące się skupowaniem włosów w celu wytworzenia nich peruk stawiają kilka podstawowych warunków, aby zostały one odkupione od właściciela. Przede wszystkim liczy się nienaganna kondycja włosów, która oznacza ich dobrą sprężystość, nawilżenie oraz zdrowy połysk. Z reguły nie mogą być one farbowane, choć zdarza się, że podlegają sprzedaży, jednak z niższą cenę (około połowy normalnej wyceny). Niemniej jednak w żadnym wypadku nie mogą być poddawane żadnym zabiegom chemicznym, takim jak na przykład prostowanie keratynowe. Mocno cieniowane pasma również podlegają dyskwalifikacji ze względu na nierówną długość, która zmniejsza liczbę tych nadających się do wykorzystania. Włosy oddawane do skupu muszą być „świeże”, to znaczy, że ich ścięcie nie mogło odbyć się kilka lat wcześniej.

Wszystko to ma wpływ na ostateczną wycenę. Choć firmy skupujące włosy, takie jak na przykład studio perukarskie AeroHair w Toruniu, podają cennik uwzględniający wagę oraz długość włosów (minimum 25 cm), są one jeszcze poddawane indywidualnej ocenie, w które pod uwagę bierze się ich jakość – kondycję oraz kolor. Naturalne blond włosy cieszą się większym uznaniem aniżeli te ciemniejszej barwy. Nie ma jednak znaczenia, czy do skupu zostaną oddane pasma damskie, męskie, czy dziecięce.

Jak przygotować włosy do sprzedaży?

Ścięcia można dokonać samodzielnie w domu lub w zakładzie fryzjerskim. Zdarza się, że niektóre salony współpracują z firmami, które zajmują się skupowaniem włosów na peruki lub fundacjami. Niezależnie od tego, które rozwiązanie okaże się wygodniejsze dla osoby zainteresowanej, pierwszy krok to dwukrotne umycie włosów samym szamponem. Nie wolno używać odżywki. Muszą również samoczynnie wyschnąć, bez użycia suszarki. Stąd też decydując się na wizytę u fryzjera, należy zabieg mycia wykonać w domu. Następnie należy podzielić włosy na sekcje. Im będą grubsze, tym więcej pasm należy wydzielić. Za pomocą gumki recepturki wiąże się je w kitki na odpowiedniej wysokości i ucina ostrymi nożyczkami około 3 cm nad wiązaniem. Ważne jest oznakowanie miejsce obcięcia włosów, aby nie zostały pomieszane, szczególnie przypadku listownej ich wysyłki. Przed użyciem nożyczek na włosach należy koniecznie skontaktować się ze skupem, aby ustalić szczegóły transakcji. Dopiero po takiej konsultacji można dostarczyć pasma na sprzedaż.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz