Materiał Partnera

Jak prawidłowo pielęgnować nowy tatuaż?

Jak prawidłowo pielęgnować nowy tatuaż?

Raz wykonany tatuaż będzie towarzyszył nam przez resztę życia, dlatego warto przyłożyć się do jego odpowiedniej pielęgnacji. Wraz z upływającym czasem zmienia się także wygląd naszej skóry – staje się ona miej elastyczna i pojawiają się na niej zmiany, związane z wiekiem. Wszystko to ma wpływ na wygląd tatuażu. W jaki sposób o niego dbać?

Prawidłowa pielęgnacja nowego tatuażu

To, w jaki sposób zadbamy o nowy tatuaż, będzie miało wpływ na jego wygląd przez kolejne lata. Przede wszystkim należy pamiętać, że w miejscu, w którym zdecydujemy się na dziarę, stworzy się rana. Proces gojenia przebiega bardzo indywidualnie. Zależne jest to od rodzaju skóry, sprawności układu immunologicznego oraz stosowanych kosmetyków. Zaraz po wykonaniu tatuażu , artysta przemywa go z resztek barwnika, dezynfekuje skórę oraz zakłada opatrunek. Bardzo często jest to zwykła folia, zabezpieczona przy pomocy taśmy klejącej. Należy zdjąć ją po upływie czterech godzin i –już w domu- delikatnie przemyć tatuaż wodą z hypoalergicznym mydłem. Bardzo dobrze w tym celu sprawdzi się także płyn do higieny intymnej. Jest on bardzo łagodny i posiada lekko kwaśne pH, które chroni przed namnażaniem się bakterii. Tatuaż należy osuszyć przy użyciu jednorazowych ręczników papierowych. Jest to bardzo ważne ze względów higienicznych. Należy unikać szorstkich ręczników materiałowych, ponieważ mogą one podrażnić skórę i uszkodzić świeży wzór. Na tak przygotowaną skórę nakładamy specjalny krem. Jak informuje specjalista ze studia tatuażu i piercingu Blackwork –pod żadnym pozorem nie wolno stosować wazeliny. Lepiej sprawdzą się maści przeznaczone do pielęgnacji tatuażu, Alantan lub Bepanthen. Dwa ostatnie produkty z pewnością dostaniemy w każdej aptece. Tatuaż możemy ponownie zabezpieczyć folią. Warto stosować ją jeszcze przez dwa dni od momentu wykonania dziary. Ograniczymy w ten sposób wysięk z rany, który towarzyszy procesom gojenia.

Co dalej?

Aby tatuaż goił się szybciej, należy zapewnić mu dostęp świeżego powietrza. Po dwóch dniach, zrezygnujmy z folii i pozwólmy skórze swobodnie oddychać. W trakcie gojenia się rany z pewnością pojawią się strupki, a skóra będzie swędzieć. Musimy powstrzymać się przed drapaniem. Pamiętajmy, że zerwany strupek może odejść wraz z tuszem, co uszkodzi tatuaż. Przez kolejne dni wciąż przemywamy tatuaż i smarujemy maścią. Wraz z upływem czasu, ilość osocza będzie mniejsza, a skóra będzie stawała się coraz bardziej gładka i przestanie się łuszczyć. Po ok 2-3 tygodniach rana powinna całkowicie się wygoić. Pewnie zaobserwujemy też drobne ubytki tuszu, ale bez obaw- to całkowicie normalne. Profesjonalne studia tatuażu oferują darmowe poprawki po zakończeniu procesu gojenia. Przez miesiąc od wykonania tatuażu należy unikać basenów i słońca. W późniejszym okresie także warto pamiętać o ochronie tatuażu przed blaknięciem poprzez zakrywanie go lub stosowanie filtrów przeciwsłonecznych.

Opracowanie:
Krzywiń, Kościańska 76B
tel. 531 122 750
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz