Materiał Partnera

Jak prawidłowo obcinać końcówki włosów, aby były zdrowe i nie się wykruszały?

Jak prawidłowo obcinać końcówki włosów, aby były zdrowe i nie się wykruszały?

Obcinanie końcówek to jeden z najpopularniejszych sposobów, który ma za zadanie przyśpieszyć zapuszczanie włosów. Powinno wykonywać się go regularnie i za pomocą odpowiedniego sprzętu fryzjerskiego. Pod żadnym pozorem nie rób tego samodzielnie, jeśli nie posiadasz doświadczenia! Jakie błędy najczęściej popełniają fryzjerzy i co zrobić, aby końcówki włosów zawsze były perfekcyjne i zadbane?

Czy obcięcie końcówek przyśpiesza wzrost włosów?

Jest to mit, który niestety często powtarzają nawet fryzjerzy. Włos rośnie u nasady, dlatego obcięcie końcówki w żaden sposób nie przyśpieszy jego wzrostu. Zabieg ten jest jednak niezwykle ważny, gdyż zniszczone końcówki łamią się i kruszą, przez co ogólna długość włosa ulega skróceniu. Jaki ma sens stosowanie odżywek i suplementów, jeśli to, co urośnie u nasady, zostanie z nawiązką ułamane przy końcówce? Żeby terapie na porost włosów były skuteczne, ważne jest częste, ale nieznaczne obcinanie końcówek. Warto robić to co najmniej raz na 3 miesiące o około 1-2 centymetry, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Najczęstszy grzech fryzjerów – zbyt tępe nożyczki

Jeśli już kilka dni po wyjściu od fryzjera dostrzegasz białe kropeczki w okolicy końcówek, najprawdopodobniej zostały one obcięte w niewłaściwy sposób i już za moment znów zaczną się rozdwajać. Największym grzechem fryzjerów jest stosowanie zbyt tępych nożyczek. Może to być spowodowane ich nadmierną eksploatacją lub oszczędnością i zakupem tandetnego egzemplarza. Akcesoria fryzjerskie powinny być wysokiej jakości, można je znaleźć np. na stronie www.fryzjerskieartykuly.pl. Firma ta zaopatruje profesjonalne salony fryzjerskie nie tylko na terenie Krakowa, choć właśnie tam na swoją siedzibę. Prócz stępionych nożyczek, fryzjerzy czasami inwestują w słabej jakości kosmetyki, które dają tylko chwilowy efekt, a po kilku dniach przyczyniają się no zniszczenia włosów. 

Jak zabezpieczać końcówki przed zniszczeniem?

Zdarza się, że niektóre włosy są bardziej narażone na rozdwajanie i łamanie a inne mniej. Żeby odpowiednio zabezpieczyć końcówki przed zniszczeniem i przesuszeniem, warto stosować na nie dość ciężkie olejki. Osoby z krótkimi włosami, skłonnymi do przetłuszczania, powinny uważać, aby nie wmasować olejków zbyt blisko nasady głowy, gdyż może wyglądać to nieestetycznie. Oleje roślinne nie tylko nawilżają, ale również uelastyczniają włosy, zapobiegając uszkodzeniom mechanicznym. Końcówkom nie sprzyja również noszenie wiecznie rozpuszczonej fryzury. Lepszym wyjściem będzie związanie ich miękką gumką w luźny warkocz.

Pamiętaj, że jeśli po każdej wizycie zauważasz, że sprzęt fryzjerski jest tępy, zniszczony i ma zły wpływ na zdrowie twoich włosów – najlepszym wyjściem będzie zmienić salon na taki, który inwestuje wyłącznie w wysokiej jakości akcesoria.

Opracowanie:
Kraków, Wielopole 7
tel. 12 422 02 32
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz