Artykuł sponsorowany

Jak prawidłowo dopasować siodło? - oferta Hurtowni Jeździeckiej Arpav

Jak prawidłowo dopasować siodło? - oferta Hurtowni Jeździeckiej Arpav

Jak poprawnie dopasować siodło?

Każdy jeździec posiadający konia stanął co najmniej raz w swoim życiu przed trudnym wyzwaniem jakim jest wybór odpowiedniego siodła dla siebie i swojego wierzchowca. Ten wybór nie jest taki prosty. Trzeba mieć na uwadze wiele czynników, takich jak specjalizacja dyscypliny, budżet, budowę konia, a także jeźdźca.

Jest to bardziej skomplikowany proces i aby wykonać go prawidłowo należy skorzystać z pomocy specjalistów, których można znaleźć w firmie Arpav. By uświadomić sobie dlaczego tak ważne jest dobranie odpowiedniego siodła dla konia i jeźdźca, wystarczy pomyśleć o bieganiu np. w zbyt ciasnym obuwiu.

W tym artykule dowiesz się na co należy zwracać uwagę przy dopasowywaniu siodeł i dlaczego tak ważna jest pomoc, wiedza i umiejętności saddlefitterów.

Wybór odpowiedniego rodzaju siodła.

Istnieje bardzo wiele rodzajów siodeł. Dobiera się je w zależności od uprawianej dyscypliny. Najpopularniejszymi są siodła skokowe, ujeżdżeniowe oraz wszechstronne, wszystkie je można znaleźć w ofercie firmy Arpav.

Następnie wybiera się model z konkretnej kategorii. Tu z pomocą przychodzą specjaliści z Arpav, którzy pomogą wybrać odpowiednie siodło dla Ciebie i Twojego konia. Gama siodeł do wyboru jest bardzo szeroka. Wszystkie są bardzo dobrej jakości i na każdy portfel. Ceny zaczynają się od tych bardzo przystępnych, a im większe wymagania jeźdźca - tym lepsza jakość oferowanego produktu.. Dostępne są siodła szyte na miarę oraz dostępne od ręki, renomowanych marek jak Stubben, Antares, Altair czy Horka.

Dopasowanie siodła do jeźdźca i konia.

Dopasowanie rozmiaru i kształtu do jeźdźca i konia to najtrudniejsza czynność w procesie zakupu siodła. Nieodpowiednio dobrane nie tylko będzie niekomfortowe w użytkowaniu ale niesie za sobą ryzyko uszkodzenia aparatu ruchu konia. Przy dopasowywaniu siodła należy zwrócić uwagę na:

  • Rozmiar siedziska i tybinek (w zależności od wzrostu, wagi…)

  • Rozmiar łęku

  • Kształt i Szerokość paneli

  • Równowagę siodła

Najbezpieczniejszym jednak i zalecanym zachowaniem jest poprosić o pomoc saddlefittera, czyli odpowiednio wyszkoloną osobę zajmującąj się zawodowo dopasowywaniem siodeł.

W firmie Arpav znajdziesz wielu specjalistów dojeżdżających do ośrodków jeździeckich na terenie całego kraju. Mamy przyjemność współpracować z saddlefitterami autoryzowanymi i przeszkolonymi wśród najlepszych jeździeckich marek takich jak Stubben czy Antares. Taki specjalista po kontakcie z Tobą i poznaniu preferencji, przyjedzie do Ciebie z wieloma testowymi modelami siodeł do przymiarki, zdejmie miarę z konia i wspólnie wybierzecie najlepsze siodło. Następnie pozostaje tylko kupić siodło i cieszyć się jazdą!

Osprzęt do siodła.

Kolejnym istotnym wyborem jest dobór osprzętu do siodła. Odpowiednio wybrany będzie służył przez wiele lat. W firmie Arpav znajdziesz wszystko co potrzebne do jazdy i opieki nad koniem. Oferta obejmuje wiele renomowanych marek oferujących sprzęt jeździecki, odzież do jazdy konnej czy środki do pielęgnacji koni tj. Stubben, Antares czy Horka, oraz marki Vetripharm, Leovet, Rwl i Hoof Formula produkujących najwyższej jakości preparaty do suplementacji i pielęgnacji konia, oraz znakomite pasze polskiej marki Mavallo.

Należy pamiętać, dobrze dobrane siodło i osprzęt to klucz do komfortu i bezpieczeństwa zarówno jeźdźca, jak i konia. Firma Arpav oferuje szeroką gamę produktów oraz niezawodnych specjalistów, którzy pomogą Ci w dopasowaniu siodła i w razie potrzeby doradzą w wyborze odpowiednich produktów.

Opracowanie:
Gdańsk, Ziemowita 3a
tel. 58 558 20 87
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz