Artykuł sponsorowany

Jak pozbyć się uciążliwych zapachów, czyli ozonowanie pomieszczeń

Jak pozbyć się uciążliwych zapachów, czyli ozonowanie pomieszczeń

Nieprzyjemne zapachy wewnątrz pomieszczeń użytkowych utrudniają życie lokatorom, wpływając też niekorzystnie na wartość nieruchomości. Gdy intensywna, przykra woń wnika w głąb ścian, odzieży oraz mebli i nie daje się usunąć poprzez wietrzenie lub przy użyciu ogólnodostępnych środków chemicznych, warto wówczas zlecić profesjonalny zabieg dezodoryzacji, jakim jest ozonowanie. Na czym ono polega i jakie daje rezultaty?

Brzydkie zapachy w mieszkaniach, domach lub biurach mogą powstać w wyniku nieszczęśliwych wydarzeń, takich jak: pożar, zalanie czy awaria kanalizacji, a także jako skutek braku odpowiedniej wentylacji i gromadzenia się w pomieszczeniach  nadmiernej wilgoci, grzybów, kurzu lub pyłów. Problem przykrej woni wnętrz dotyka też właścicieli zwierząt domowych oraz palaczy, którzy nie mogą jej usunąć podczas rutynowych porządków. Wówczas warto sięgnąć po wsparcie doświadczonej firmy, która wykona ozonowanie.

Ozonowanie pomieszczeń

Nowoczesne, zawansowane technologie deodoryzacji, takie jak ozonowanie pomieszczeń, umożliwiają pozbycie się uciążliwych zapachów w ciągu niespełna godziny. Cały zabieg odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, czyli generatorów ozonu z deozonatorami, które wtłaczają gaz do wnętrz, wskutek czego dochodzi do ich intensywnego utlenienia.

Pod wpływem działania mas ozonu na różne powierzchnie zanikają wszelkie zanieczyszczenia, a także bakterie, wirusy oraz grzyby, będące głównym źródłem przykrych zapachów.  Aby taki zabieg był skuteczny, warto zlecić go specjalistycznej firmie deodoryzacyjnej, takiej jak Insektum, dysponującej wyszkoloną kadrą oraz nowoczesnymi ozonatorami.

Zalety ozonowania

Ozonowanie jest obecnie uznawane w branży usług porządkowych za jedną z najlepszych metod dezynfekcji, w tym pozbywania się przykrych woni. W przeciwieństwie do agresywnych środków chemicznych na bazie chloru, ozon nie pozostawia żadnego zapachu, dając efekt w postaci szybkiej neutralizacji szkodliwych, lotnych substancji. Ozon nie podrażnia ludzkiej skóry ani śluzówki, nie niszczy też powierzchni ścian ani mebli. Po wykonanym zabiegu wystarczy jedynie wywietrzyć wnętrza, by wyrównać w nich poziom tlenu.

Regularne ozonowanie pomieszczeń pomoże całkowicie wyeliminować problem gromadzących się nieprzyjemnych zapachów, dając użytkownikom poczucie komfortu, i, co najważniejsze – bezpieczeństwo, czyli skuteczną barierę przeciw groźnym grzybom i wirusom.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz