Materiał Partnera

Jak pozbyć się pluskiew z mieszkania?

Jak pozbyć się pluskiew z mieszkania?
Pojawienie się pluskiew w mieszkaniu, postrzega się w kategoriach problemu dość wstydliwego. Wielu ludzi wychodzi z założenia, iż insekty te spotykane są jedynie w miejscach, w których nie zachowano właściwego stopnia czystości i higieny. Nie jest to do końca prawda. Powoduje to, że właściciele posesji próbują rozwiązać problem samodzielnie, co nie przynosi najczęściej żadnych rezultatów. Czym grozi obecność pluskiew w naszej przestrzeni życiowej i jak się ich pozbyć?

Co warto wiedzieć o pluskwie domowej?


Pojawienie się tych insektów w zdecydowanej większości przypadków dotyczy miejskich blokowisk, gdzie zagęszczenie mieszkańców jest największe. Kiepskie warunki sanitarne i brak dbałości o higienę oczywiście mogą  spowodować, że ryzyko zagnieżdżenia się tych insektów zdecydowanie się zwiększy, aczkolwiek o ich obecności w mieszkaniu, często decyduje przypadek. Wystarczy wrócić  hotelu lub usiąść na pechowym miejscu w komunikacji publicznej. Obecnie można spotkać się przede wszystkim z wieloma mitami dotyczącymi skutków ugryzienia pluskwy.

Warto tutaj podkreślić, że absolutnie nie jest ono bolesne, ponieważ w ślinie owada znajduje się substancja znieczulająca. Nieco gorzej cała sprawa wygląda po kilku godzinach od ukąszenia. Na skórze powstaje zaczerwieniona i niezwykle swędząca ranka, podobna do tej po użądleniu komara. Wbrew powszechnie panującej opinii pluskwy wcale nie roznoszą wielu chorób, ponieważ w ciągu swojego życia, żerują na jednym żywicielu. Zwalczanie pluskwy domowej jest trudne, gdyż gatunek ten szybko się rozmnaża. W skrajnych przypadkach może dość do sytuacji, w której po przebudzeniu człowiek będzie miał na swoim ciele kilkadziesiąt śladów po ugryzieniach. Jak zatem poradzić sobie z problemem?

Jak usuwa się pluskwy?


Skuteczne pozbycie się pluskiew to skomplikowany i przede wszystkim wieloetapowy proces wymagający nie tylko indywidualnego podejścia, ale także wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Oczywiście na rynku asortymentowym znajduje się obecnie wiele produktów do zwalczania szkodników przeznaczonych do użytku domowego. I choć nie można powiedzieć, że nie działają w ogóle, to jednak uzyskane w ten sposób rezultaty są marginalne. Zdecydowanie największym problemem w tym przypadku jest ilość miejsc, w jakich mogą gnieździć się pluskwy. Prościej rzecz ujmując – trzeba wiedzieć go szukać.

Dlatego właśnie, jeżeli podejrzewamy, że w naszą najbliższą życiową przestrzeń dzielimy właśnie z tymi insektami, trzeba natychmiast sięgnąć po telefon i zadzwonić po specjalistów z firmy DDD prowadzonej przez Marcina Kostyrę. Profesjonalne usuwanie pluskiew polega na wykorzystaniu specjalistycznych środków owadobójczych, które ze względu na swój skład, nie są dostępne w ogólnej sprzedaży. Jednakże w miejscach, w których użycie chemikaliów nie jest wskazane, można posiłkować się zastosowaniem parownic.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz