Artykuł sponsorowany

Jak pozbyć się ostudy? Radzi specjalista z Gabinetu Medycyny Estetycznej prof. Romualda Olszańskiego

Jak pozbyć się ostudy? Radzi specjalista z Gabinetu Medycyny Estetycznej prof. Romualda Olszańskiego

Masz ciemne, rozległe i nieregularne przebarwienia na twarzy? Z ich usuwaniem nie radzą sobie drogeryjne kremy ani peelingi? To zapewne ostuda. Choć to niegroźna zmiana skórna, dla wielu kobiet stanowi ona poważny defekt kosmetyczny. Specjalista z Gabinetu Medycyny Estetycznej prof. Romualda Olszańskiego w Gdyni podpowie, jakie profesjonalne zabiegi warto wykonać, by pozbyć się ostudy. Zapraszamy do lektury!

Czym w zasadzie jest ostuda?

Ostuda, nazywana też melasmą, to charakterystyczne żółtawo-brązowawe, nieregularne plamy zlokalizowane na twarzy. Najczęściej pojawiają się na czole, policzkach i podbródku i mają związek z zaburzeniami hormonalnymi. Ostuda nierzadko pojawia się po ciąży, może towarzyszyć menopauzie lub wystąpić w trakcie stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Specjaliści wskazują także na związek melasmy z nadmierną ekspozycją twarzy na promieniowanie ultrafioletowe. Przebarwienia, choć stosunkowo łatwe do ukrycia pod makijażem, stają się problemem estetycznym i źródłem kompleksów. Z tego powodu gros pacjentek pragnie się ich pozbyć.

Jakie zabiegi proponują specjaliści z Gabinetu Medycyny Estetycznej prof. Romualda Olszańskiego?

Panie cierpiące z powodu ostudy często szukają ratunku w drogerii lub aptece. Niestety dostępne na rynku kremy rozjaśniające i peelingi są zbyt słabe, by poradzić sobie z tak rozległymi i ciemnymi przebarwieniami. Domowe sposoby również zawodzą, a często nawet zaostrzają problem, prowadząc do podrażnienia skóry. Przykładem może być stosowanie soku z cytryny czy octu jabłkowego. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna zna skuteczne sposoby na walkę z melasmą.

Specjaliści z Gabinetu Medycyny Estetycznej prof. Romualda Olszańskiego mogą zaproponować np. laseroterapię. Energia lasera rozgrzewa komórki barwinkowe i uszkadza je, a następnie są one naturalnie wydalane z organizmu. Bezpośrednio po zabiegu przebarwienia ciemnieją, lecz jest to tylko chwilowy efekt. Po dwóch tygodniach plamy są znacznie mniej widoczne, a mniejsze przebarwienia znikają całkowicie.

Kolejnym sposobem na pozbycie się ostudy są peelingi chemiczne. Powodują one silne złuszczenie skóry, która z czasem pokrywa się nowym, zdrowym naskórkiem. Pomocna bywa też mikrodermabrazja. Wszystkie wymienione wyżej zabiegi można wykonać w Gabinecie Medycyny Estetycznej prof. Romualda Olszańskiego w konkurencyjnej cenie. Niezależnie od wybranej terapii trzeba pamiętać o tym, by każdego dnia chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. W tej kwestii niezastąpione są kremy z filtrem UV SPF 50+.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz