Materiał Partnera

Jak pozbyć się odpadów budowlanych?

Jak pozbyć się odpadów budowlanych?

Podczas budowy i remontów może powstać pokaźna ilość śmieci, których odbiorem nie zawsze zajmie się firma wynajęta przez zakład komunalny. W wielu przypadkach trzeba na własną rękę zorganizować wywóz odpadków. Problem stanowi nie tylko ilość śmieci, ale również ich typ. W jaki sposób powinieneś je posegregować? Dlaczego pod żadnym pozorem nie wolno wywozić ich do lasu? Przeczytaj, jeśli chcesz uniknąć kary!

Jak segregować?

Wyrzucenie wszystkich odpadów budowlanych do lokalnego śmietnika nie jest dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza wtedy, kiedy podczas budowy lub remontu korzysta się z substancji szkodliwych, które muszą być zutylizowane we właściwy sposób. Najlepszym rozwiązaniem będzie podzielenie odpadków na:

  • substancje toksyczne np. różnego rodzaju rozpuszczalniki i lakiery,
  • tworzywa sztuczne,
  • odpadki szklane,
  • gruz,
  • śmieci wielkogabarytowe,
  • papier i kartony.

Podczas segregacji śmieci warto upewnić się, jakie warunki ustaliła firma zajmująca się wywozem odpadów budowlanych. Niektóre przedsiębiorstwa zezwalają na łączenie poszczególnych typów śmieci, inne nakazują ich posegregowanie.

Co zrobić z gruzem?

Duża ilość gruzu to dość duży kłopot. Niestety, popularną praktyką jest wywożenie gruzu do lasu lub na pola, czego pod żadnym pozorem nie wolno robić! Jest to nie tylko nieetyczne, ale również grozi wysoką karą, sięgającą nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zanieczyszczanie środowiska naturalnego naszymi odpadkami może je zatruwać i zdecydowanie niszczy piękny krajobraz. Najlepszym sposobem na pozbycie się gruzu jest skorzystanie z oferty profesjonalnej firmy i wynajęcie dużego kontenera. Kontenery o zróżnicowanych wielkościach (od 5 do 36 m3) można znaleźć między innymi w ofercie firmy Eko-Raff. Po napełnieniu kontenera jest od odbierany przez przedstawicieli przedsiębiorstwa i wszystkie śmieci zostają bezpiecznie  zutylizowane.

Dbaj o porządek na placu budowy!

Porządek na placu budowy jest bardzo ważny, niestety wiele osób tego nie przestrzega. Zwłaszcza w przypadku większych inwestycji, kiedy na jednej budowie pracuje kilka firm i trudno znaleźć winowajcę. Szczególnym utrapieniem są śmieci lekkie np. papiery oraz folie, które jeśli nie będą od razu umieszczone w śmietniku, zostaną rozniesione przez wiatr. Warto zadbać o to, aby wszystkie odpadki były wyrzucane na bieżąco. W przypadku prywatnych remontów oraz prac budowlanych należy myśleć nie tylko o sobie, ale również o swoich sąsiadach. Nie pozwól, aby Twój bałagan był dla nich uciążliwy – zadbaj o porządek oraz bezpieczną utylizację swoich śmieci.

Opracowanie:
Warszawa, Królowej Marysieńki 33 lok. 94
tel. 604 548 824
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz