Materiał Partnera

Jak pozbyć się cellulitu? – skuteczne zabiegi

Jak pozbyć się cellulitu? – skuteczne zabiegi

Cellulit to skaza, z którą walczy większość kobiet – walka ta może trwać nawet latami. Można walczyć z cellulitem za pomocą odpowiedniej diety i ćwiczeń oraz stosując kremy. Pamiętajmy jednak, że cellulit wynika z nieprawidłowości zachodzących głęboko pod skórą. Krem działa na powierzchnię, zatem nie będzie zbyt skuteczny w walce z tak zwaną pomarańczową skórką. Jak zatem skutecznie walczyć z cellulitem?

Najskuteczniejszym sposobem na walkę z cellulitem są zabiegi oferowane przez medycynę estetyczną. Coraz więcej Polek decyduje się na tego rodzaju zabiegi, chociaż jeszcze do niedawna odnoszono się do nich sceptycznie. Dzisiaj jednak, większość z nas zdaje sobie sprawę, że taki zabieg jest przede wszystkim skuteczny, a ponadto nieinwazyjny. Równie istotny jest fakt, że zabiegi antycellulitowe pomogą pozbyć się cellulitu o wiele szybciej, niż domowe sposoby. Ćwiczenia i dieta są ważne dla naszego organizmu i z pewnością w jakimś stopniu pomagają w walce z pomarańczową skórką – jednak na efekty trzeba pracować bardzo długo i nie zawsze będą one dla nas satysfakcjonujące.

Skuteczne zabiegi antycellulitowe

Decydując się na zabieg antycellulitowy, mamy do wyboru kilka zabiegów. Jedne z najskuteczniejszych to:

  1. Drenaż limfatyczny – jest to specjalistyczny masaż, którego celem jest pozbycie się toksyn z organizmu, oraz poprawa przepływu limfy – po części to cyrkulacja krwi i limfy powoduje cellulit. Zabiegi drenażu pomagają pozbyć się cellulitu dodatkowo oczyszczając organizm. Drenaż można wykonać ręcznie lub za pomocą specjalnych aparatów w salonach oferujących usługi medycyny estetycznej.
  2. Endermologia – jest to zabieg ujędrniający, który wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia wykorzystującego podciśnienie. Zabieg ten również wspomaga oczyszczanie z toksyn i pobudza do pracy krew oraz limfę. Dla uzyskania satysfakcjonującego efektu, należy wykonać kilkanaście zabiegów.
  3. Elektrostymulacja – pozwala pozbyć się cellulitu szybko i bez wysiłku. Dzięki elektrostymulacji komórki tłuszczowe ulegają rozproszeniu, co z kolei powoduje ujędrnianie się skóry. Jeżeli elektrostymulacja danej partii ciała (np. ud i pośladków) odbywa się w specjalnym kombinezonie – zabieg ten wspomaga również utratę wagi na całym ciele. Jak wypowiada się ekspertka ze Studio Figura elektrostymulacja jest obecnie najpopularniejszym sposobem na walkę z cellulitem.

Zalety zabiegów antycellulitowych

Chcąc rozpocząć walkę z cellulitem należy mieć na uwadze, że dieta i ćwiczenia mogą nie wystarczyć. Decydując się na zabieg lub serię zabiegów zyskujemy pewność, że uda nam się wygładzić skórę, w miejscach gdzie cellulit występuje. Kobiety często decydują się na wykonanie zabiegów przed rozpoczęciem sezonu letniego – dzięki zabiegom możemy pozbyć się cellulitu szybko i skutecznie, a zabiegi są w pełni bezpieczne. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz