Artykuł sponsorowany

Jak powstaje cellulit i jak najskuteczniej się go pozbyć?

Jak powstaje cellulit i jak najskuteczniej się go pozbyć?

Cellulit to źle rozmieszczona tkanka tłuszczowa, która dla wielu osób stanowi największy kompleks. Pojawia się głównie u kobiet, ale nie tylko. Towarzyszy zarówno osobom otyłym, jak i bardzo szczupłym, a nawet wysportowanym. Z tego powodu stworzono urządzenia, które pozwalają na poradzenie sobie z tzw. pomarańczową skórką. Jak powstaje cellulit i jak się go pozbyć?

Jak powstaje cellulit? 

Cellulit to zmiany zwyrodnieniowe znajdujące się w tkance podskórnej. Może on przyjmować formę wodną oraz tłuszczową. Cellulit objawia się grudkami, które widać na pierwszy rzut oka lub po delikatnym ściśnięciu skóry. Zazwyczaj pojawia się on w przypadku osób nieaktywnych fizycznie, z nadmierną masą ciała. Nie jest to jednak reguła, bo cellulit potrafi wystąpić również u ludzi nieco bardziej aktywnych, nawet gdy są oni szczupli.

Cellulit zwykle pojawia się na takich częściach ciała, jak uda, pośladki czy brzuch. Może on wystąpić również w przypadku mężczyzn, choć zwykle jest zmorą wśród kobiet. Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się cellulitu. W Instytucie Urody Casolla w Poznaniu można skorzystać z wielu zabiegów, które pozwalają na wygładzenie skóry. Są one niezwykle skuteczne, umożliwiając uniknięcie konieczności wykonywania inwazyjnych operacji.

Jak się pozbyć cellulitu? 

Obecnie istnieje kilka sposobów na pozbycie się cellulitu. Wśród nich znaleźć można te, które wymagają zastosowania fal, jak i bazujące na mechanicznym masowaniu skóry. Najpopularniejsze metody na usunięcie pomarańczowej skórki to:

  • mezoterapia igłowa,
  • laser frakcyjny,
  • karboksyterapia,
  • radiofrekwencja mikroigłowa,

Jednym ze sposobów na pozbycie się cellulitu jest też masaż antycellulitowy. Pozwala on na wyraźne poprawienie ukrwienia i jedności skóry. W walce z cellulitem wykorzystywany jest specjalny rodzaj masażu, czyli drenaż limfatyczny. Ma on za zadanie pobudzić krążenie limfy, przyspieszając je i eliminując toksyny. Pozwala on na wyraźne poprawienie wyglądu skóry, a nawet polepszenie samopoczucia.

Niektóre metody można również połączyć, dzięki czemu będą one znacznie skuteczniejsze. Doskonałym przykładem jest karboksyterapia i mezoterapia. Warto jednak pamiętać, że każdy zabieg trzeba przeprowadzić co najmniej kilka razy. Po jednej sesji efekty nie są aż tak spektakularne. W większości przypadków można jednak pozbyć się cellulitu w sposób nieinwazyjny, na przykład poprzez zastosowanie światła o określonych  parametrach czy specjalnego masażu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz