Materiał Partnera

Jak powstają otwory w szkle, czyli specjalistyczne wiertarki

Jak powstają otwory w szkle, czyli specjalistyczne wiertarki

Otwory w szklanych elementach to konieczność wykorzystania precyzyjnych urządzeń do obróbki. W tym wypadku są to nowoczesne wiertarki, które umożliwiają wykonanie otworów bez uszkodzenia powierzchni wyrobów wyprodukowanych z kruchego materiału. Jakimi dokładnie parametrami charakteryzują się tego typu urządzenia i do jakich typów szkła się je wykorzystuje?

Wiercenie bez przeszkód

Wiertarka do szklanych elementów o zastosowaniu przemysłowym powinna charakteryzować się przede wszystkim sporą elastycznością. Oznacza to możliwość wiercenia otworów w szkle o dowolnej grubości, co zapewniają wyłącznie urządzenia renomowanych producentów. Do ich grona zaliczyć można firmę Szkło-Tech s.c., która od wielu lat zajmuje się dostarczaniem nowoczesnych rozwiązań z zakresu obróbki szkła. Szeroki asortyment obejmuje m.in. wiertarkę pionową, która wyposażona jest w dwa wrzeciona umożliwiające efektywną pracę.

Wiertarka tego typu zapewnia skuteczne wykonywanie otworów w elementach szklanych dwustronnie ustawionych pionowo. Możliwe jest też zrealizowanie tego procesu w przypadku poziomego położenia tafli – w tym celu należy jednak wykorzystać przystosowaną do tego wiertarkę poziomą. Oba urządzenia są niezwykle precyzyjne i pozwalają na wiercenie otworów nie tylko w szkle o dowolnej grubości, ale też dużych wymiarach. Czym jeszcze charakteryzują się nowoczesne wiertarki do szkła?

Szerokie możliwości

Wiercenie w szkle to proces wymagający przede wszystkim sporej precyzji. Wysokiej jakości urządzenia są w stanie wykonać otwory o zróżnicowanej średnicy – może ona wynosić od zaledwie 3 mm do aż 70 mm. Dzięki temu doskonale nadają się do dokładnego obrabiania szklanych elementów i tworzenia w nich idealnie dopasowanych otworów. Należy jednak pamiętać o zachowaniu wymogów producenta w zakresie odległości wierconego otworu od brzegu tafli. Minimalna wartość w tym zakresie wynosi jedynie 5 mm, co pozwala na tworzenie otworów niemal przy samej krawędzi elementu. Maksymalna odległość od tafli może natomiast wynosić aż 500 mm.

Oprócz wysokiej precyzji wiertarki do szkła charakteryzować się powinny sporą funkcjonalnością i możliwością dopasowania do konkretnych prac realizowanych przez operatora. Umożliwia to płynna regulacja prędkości obrotowej wrzecion falownikiem, co jest rozwiązaniem niezwykle komfortowym. Automatyczne załączenie wrzecion oraz chłodziwa także wpływa na ułatwienie pracy, dzięki czemu nowoczesna wiertarka spełnia wszelkie wymagania w zakresie efektywnego wykonywania otworów w szklanych elementach. Warto wspomnieć też o możliwości wiercenia nie tylko w szkle płaskim – oferta dobrych producentów zawiera także wiertarki do szkła giętego.

Opracowanie:
Jaworzno, Staszica 20
tel. 32 615 03 51
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz