Materiał Partnera

Jak powinno się dbać o trawy ozdobne w ogrodzie?

Jak powinno się dbać o trawy ozdobne w ogrodzie?

Dla wielu osób jedyną słuszną i pożądaną ozdobą w przydomowym ogrodzie są różnobarwne kwiaty. Ten trend jednak szybko się zmienia, stawiając na piedestał ostatnio coraz to modniejsze trawy ozdobne. Ich różnorodność jest ogromna, dlatego z powodzeniem swoje miejsce znajdą w każdym ogrodzie i warunkach. Jednak, aby cieszyły one nasze oko, trzeba o nie odpowiednio dbać. Gdzie zatem sadzić nasiona traw i w jaki sposób je pielęgnować?

Gdzie powinno się sadzić nasiona traw ozdobnych?

Trawy ozdobne zaczęły cieszyć się dużą popularnością przede wszystkim dzięki swojej uniwersalności, a także łatwości uprawy. Tego typu rozwiązanie idealnie komponuje się z krzewami, a także bylinami, świetnie też wyglądać będzie w wiejskich ogrodach lub na rabatach. Ogromną zaletą traw ozdobnych jest ich łatwa pielęgnacja - nie wymagają one od nas wiele, wystarczy, że od czasu do czasu je przytniemy i raz w sezonie nawozimy. Mówiąc o sadzeniu nasion traw ozdobnych, przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że rośliny te najczęściej lubią przebywać w słonecznym miejscu. W zależności od rodzaju trawy, zalecenia co do warunków, w których będą one rosnąć, są różne. Tak więc, na przykład rośliny, które preferują półcień, znacznie lepiej będą rosnąć w wilgotnej i żyznej glebie. W innym miejscu oczywiście posadzić należy trawy, które wolą nieco bardziej suchą ziemię. Należy wiedzieć o tym, że najlepszym czasem na sadzenie tych roślin jest wczesna wiosna. Przygotowując się do niego, warto przede wszystkim zapoznać się z etykietą zamieszczoną przez producenta, na której znajdziemy wszelkie cenne informacje dotyczące sadzenia i pielęgnacji danego gatunku. Ponadto, należy zadbać o odpowiednie oczyszczenie gleby z chwastów oraz starych korzeni. Jak dodaje specjalista z firmy Roens Nasiona, dobrze jest dodać do gleby nieco nawozu - trawy dobrze reagują na ten naturalny, a także mineralny wieloskładnikowy.

Pielęgnacja traw ozdobnych

Jak już zostało wspomniane, trawy ozdobne nie są wymagające. Ich pielęgnacja przede wszystkim opiera się na przycinaniu wyschniętych liści w marcu (z wyjątkiem liści traw zimozielonych), rozmrażaniu ich wczesną wiosną, sporadycznym nawożeniu oraz podlewaniu podczas suszy. Rośliny te jednak w większości dobrze sobie radzą bez ingerencji człowieka, ponieważ dobrze przystosowane są do naszego klimatu.

Opracowanie:
Kliniska Wielkie, Sikorek 9
tel. 91 431 28 11
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz