Artykuł sponsorowany

Jak powinna być oznakowana droga w trakcie jej remontu?

Jak powinna być oznakowana droga w trakcie jej remontu?

Remont to jedna z najczęściej spotykanych sytuacji na drodze, szczególnie w większych miastach, gdzie często zmienia się nawierzchnię, lub poszerza jezdnię. Utrudnienia takie często bywają konieczne, aby potem zapewnić większy komfort korzystania z drogi. Zdarza się jednak, że remonty takie są kiepsko oznakowane, a jest to kwestia bardzo istotna dla kierowców. 

Czemu ważne jest oznakowanie remontu?

Oznakowania drogowe można spotkać wszędzie. Szczególnie jest to istotne w trakcie trwania remontu nawierzchni. Jest to ważne nie tylko dla kierowców, ale także dla bezpieczeństwa osób, które przy budowie pracują. Prace takie wymuszają zupełnie inną organizację ruchu i stworzenie jej tymczasowej reorganizacji. W ten proces można zaliczyć wprowadzenie ograniczenia ruchu, oznakowanie, zabezpieczenie miejsca

Najważniejszym punktem jest oczywiście ten drugi, aby każdy doskonale wiedział, co może go spotkać zaraz na drodze. Warto także wskazać za pomocą odpowiedniego oznakowania różne alternatywne drogi oraz objazdy. Często stosuje się tutaj oznakowanie pionowe, dla celów ostrzegawczych. Dzięki temu kierowcy mogą mieć świadomość, że nastąpi pewna zmiana w ruchu. Dodatkowym sposobem jest także oznakowanie poziomie, czyli na przykład linie ciągłe i przerywane, a także strzałki i inne symbole.

Jak powinno wyglądać oznakowanie remontu?

Znaki drogowe w tej kwestii są kluczowym elementem oznaczenia budowy drogi. Właściwe oznakowanie ma wpływ na bezpieczeństwo pojazdów, pieszych oraz pracowników. Bez tego mogą wystąpić różne zagrożenia na terenie prowadzonych prac.

Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa należy zastosować odpowiednie znaki drogowe, dzięki czemu będzie wiadomo, jak pokonać dany odcinek. Jeśli chcemy się odpowiednio zaopatrzyć w potrzebne znaki, to możemy skorzystać z usług Przedsiębiorstwa MSD, które profesjonalnie zajmuje się montażem znaków i tablic drogowych na terenie województwa małopolskiego.

Warto wiedzieć, że podczas remontu drogi stosuje się między innymi:

  • tablice kierujące, które odpowiednio informują i prowadzą kierowców na odpowiedni tor jazdy;
  • tymczasową sygnalizację świetlną - szczególnie, gdy następuje wymiana całej nawierzchni drogi i konieczne jest zamknięcie jednej jej strony. Ułatwia to płynny ruch w obu kierunkach;
  • pachołki drogowe, które są dobrym sposobem oznakowania istotnych dla kierowców miejsc;
  • zapory drogowe, które odgradzają miejsce prowadzonych prac od ruchu drogowego; 
  • taśmy ostrzegawcze.

Po zastosowaniu powyższych elementów z pewnością można łatwo zadbać o bezpieczeństwo na remontowanym odcinku drogi dla każdej osoby, która będzie się tam znajdować.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz