Materiał Partnera

Jak powinien wyglądać kompleksowy serwis klimatyzacji?

Jak powinien wyglądać kompleksowy serwis klimatyzacji?

Kiedyś klimatyzacja w samochodzie, była synonimem luksusu, teraz jest już niemal w każdym samochodzie i ciężko wyobrazić sobie bez niej podróż – zarówno w lecie, jak i w zimie. W lecie służy nam do chłodzenia powietrza, a w zimie włączony nawiew pomaga nam w szybszym odparowaniu szyb.  Aby działała dobrze, należy ją regularnie serwisować. To również istotne dla naszego zdrowia, aby wdychać świeże powietrze.

Dezynfekcja klimatyzacji

Dezynfekcja klimatyzacji jest konieczna, gdyż w czasie użytkowania gromadzą się w niej drobnoustroje chorobotwórcze. Być może nie zdajemy sobie sprawy ile może się w niej namnożyć mikroorganizmów, które powodują alergie. Jeżeli ciągle odczuwasz bóle głowy podczas jazdy samochodem, to może się okazać, że chodzi o porządne wyczyszczenie klimatyzacji. Profesjonalny serwis klimatyzacji i stosowane środki do jej dezynfekcji mają działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. W ramach serwisu wykonuje się też wszystkie potrzebne naprawy i uzupełnia czynnik chłodzący. Po czym poznać, że nasza klimatyzacja szwankuje? Może to być nieprzyjemny zapach, gdy ją włączymy. Może się okazać również, że coraz gorzej chłodzi.

Na czym polega kompleksowy serwis klimatyzacji?

Serwis klimatyzacji powinno się wykonywać okresowo, lub, kiedy zaczynają się pojawiać problemy. Kompleksowy serwis klimatyzacji zawiera w sobie test elektryki pokładowej (dotyczy to samochodów z automatyczną klimatyzacją). Kolejną ważną sprawą jest wymiana czynnika chłodzącego, który się ulatnia w trakcie eksploatacji. Można to sprawdzić poprzez wyssanie go i zważenie. Na tej podstawie można sprawdzić nieszczelność układu. Wraz z napełnieniem układu czynnikiem roboczym, dodaje się olej. Ważne, aby był on zgodny z naszym układem. Aby tak było, warto udać się do doświadczonego mechanika samochodowego. Kolejnym zadaniem jest sprawdzenie wydajności układu, oraz odgrzybianie klimatyzacji oraz wymiana filtra kabinowego (zazwyczaj raz na rok). Możliwe jest także ozonowanie, które zabija różne organizmy, które mogły się rozwinąć w samochodzie. Raz na 2-3 lata konieczna jest również wymiana osuszacza, który pochłania wilgoć z układu. Przy okazji wizyty w warsztacie, możemy także zająć się innymi ważnymi sprawami dla dobrego funkcjonowania naszego samochodu: wymianą olejów, filtrów w samochodzie, czy klocków hamulcowych w razie potrzeby. W dobrym warsztacie Marcin Ożarek Best Martin zajmą się kompleksową naprawą nie tylko naszego samochodu, ale także motocyklu.

Opracowanie:
Domanice-Kolonia 50
tel. 513 714 772
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz