Artykuł sponsorowany

Jak postępować ze zużytym akumulatorem?

Jak postępować ze zużytym akumulatorem?

Zużyty akumulator nie powinien być tak po prostu wyrzucony na śmieci. Duża część tego urządzenia zbudowana jest z bardzo toksycznej i trującej substancji, czyli ołowiu. Po wymianie akumulatora należy więc przekazać stary sprzęt profesjonalistom, którzy we właściwy sposób dokonają jego odbioru oraz recyklingu. Wówczas można także odzyskać część pieniędzy. Jak to wygląda w praktyce?

Co zrobić ze zużytym i niepotrzebnym akumulatorem?

Na początek warto wyobrazić sobie sytuację, w której użytkownik wie już, że akumulator nie nadaje się do użytku. Pierwszą myślą może być wyrzucenie takiego elementu na śmietnik. Choć taka opcja wydaje się kusząca i wygodna, warto jednak sięgnąć po telefon i skonsultować się z firmą, która skupuje stare akumulatory. Jest to nie tylko opłacalne, lecz także przyczynia się do ochrony środowiska.

Kolejną ważną kwestią jest to, że wyrzucenie starego sprzętu do lasu jest po prostu niezgodne z prawem. Obowiązkiem każdego posiadacza akumulatora okazuje się więc należyte postępowanie, czyli skorzystanie z opcji fachowej i bezpiecznej utylizacji w skupie akumulatorów.

Jakie urządzenia można oddać do skupu sprzętu elektronicznego?

W miejscach, gdzie skupuje się zużyte podzespoły, można także często pozbyć się innych elementów elektrycznych. W podobnych lokalizacjach użytkownicy oddają często zużyte części komputerowe, takie jak płyty główne, procesory, kompletne komputery oraz laptopy. W punkcie Recyklingu Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego w Warszawie można także sprzedać m.in.:

  • drukarki i skanery,
  • monitory,
  • pamięci RAM,
  • telewizory,
  • ogólny sprzęt RTV i AGD.
– Skup akumulatorów to miejsce przyjazne klientom oraz środowisku. Zgodnie ze stosowną ustawą nie można umieszczać takich urządzeń w pojemnikach na odpady zbiorcze. Wszyscy użytkownicy tego typu baterii powinni także wiedzieć, że postępowanie niezgodne z prawem ma poważne konsekwencje. Profesjonalny skup przyjmuje akumulatory ołowiowe i niklowo-kadmowe, które pochodzą z pojazdów samochodowych oraz innych maszyn napędzanych właśnie przy użyciu takiego sprzętu – informuje pracownik Recyklingu Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego z Warszawy.

Zalety korzystania ze skupu akumulatorów w pigułce

Podsumowując, trzeba przytoczyć wszystkie zalety skorzystania z profesjonalnej usługi skupu i recyklingu akumulatorów oraz innych części. Pierwszym powodem, dla którego warto to zrobić, jest życie w zgodzie z ekologią. Kolejną kwestią okazuje się wspomniana ustawa prawna i związane z nią konsekwencje. Trzecim czynnikiem, który sprawia, że klienci często oddają akumulatory do skupu, jest korzyść majątkowa.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz