Materiał Partnera

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Gęste i zdrowe włosy to marzenie wielu osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dlatego też ich wypadanie może przysporzyć nam wielu zmartwień. Problem ten często nasila się w okresie wiosennego i jesiennego przesilenia lub po ciąży, ale może również być oznaką choroby. Dlaczego włosy wypadają i jak można temu zaradzić? Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Tryb życia a kondycja włosów

Wypadanie włosów jest naturalnym procesem, jednak problem pojawia się, gdy włosy zaczynają wypadać „garściami” lub gdy nasilone wypadanie trwa dłużej niż kilka tygodni. Warto wiedzieć, że wypadanie włosów nie zawsze musi być oznaką choroby.

Na początek, zanim wpadniemy w panikę, powinniśmy przyjrzeć się naszemu trybowi życia. Ilość snu oraz stres mogą znacząco wpływać na osłabienie organizmu, a co za tym idzie, zwiększyć wypadanie włosów. Nie bez znaczenia jest również dieta. Cynk, żelazo, białko, witamina A, C i E to te wartości, które mają największy wpływ na kondycję naszych włosów. Warto więc wzbogacić dietę o pełnoziarniste pieczywo, kaszę, warzywa i soki owocowo-warzywne, a jednocześnie powstrzymać się od dużego spożycia kawy, cukru oraz przetworzonej żywności. 

Warto przyjrzeć się także naszej pielęgnacji – czy nie przesuszamy skóry głowy zbyt silnymi detergentami oraz, czy nie narażamy włosów na wysokie temperatury, używając na co dzień suszarki.Włosy pod okiem specjalisty

Jak twierdzą specjaliści z Instytutu Shintai, kluczem do sukcesu jest przede wszystkim odpowiednia diagnoza. Wypadanie włosów może być także skutkiem ubocznych różnych chorób, dlatego też, jeśli zmiana trybu życia nie pomaga, warto skorzystać z pomocy trychologa. W trakcie wizyty trycholog spyta o codzienne nawyki, przebyte choroby oraz przyjmowane leki. Na tej podstawie dobierze odpowiednie zabiegi lub zaleci stosowanie specjalnych preparatów. Trycholog może również zasugerować wykonanie badań, takich jak poziom witamin i żelaza czy morfologię krwi. Wizyta u trychologa może być więc pierwszym krokiem do rozpoznania poważnych chorób jak np. nadczynność tarczycy, Hashimoto czy zespół policystycznych jajników.
Opracowanie:
Kraków, Dobrego Pasterza 118 lok. LU1
tel. 884 843 449
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz