Materiał Partnera

Jak poradzić sobie z brudną elewacją budynków?

Jak poradzić sobie z brudną elewacją budynków?

Czyszczenia elewacji nie da się uniknąć. O ile w przypadku budownictwa jednorodzinnego dysponując odpowiedniej jakości myjką typu karcher możemy wykonać ją samodzielnie, o tyle w przypadku biurowców, budynków usługowych sprawa nie jest już tak prosta, jakby się mogło wydawać. Jak przeprowadzić czyszczenie elewacji obiektów budowlanych? Komu zlecić usługę mycia elewacji?

Elewacja narażona jest na ciągły kontakt z otaczającym budynek kurzem, spalinami, zanieczyszczeniami z kominów otaczających je innych budynków. Niekiedy mikroklimat otoczenia, w jakim postawiony jest obiekt budowlany, powoduje, że na jego ścianach, dachu odkładają się mikroorganizmy w postaci glonów i grzybów tworząc nieestetyczny zielono-żółty nalot. Jest to szczególnie istotny problem elewacji będących w zaniżeniach, bliskim sąsiedztwie z akwenami wodnymi, rzekami.

Czy można skutecznie pozbyć się osadów z elewacji?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że czyszczenie elewacji budynków powinno odbywać się w sposób delikatny. Nie można do tego używać zbyt silnie działających urządzeń ściernych, gdyż wraz z usunięciem brudu zniszczona zostanie powłoka zewnętrzna elewacji. Skutecznym sposobem na walkę z brudną elewacją jest używanie wysokociśnieniowych myjek w połączeniu z dobrze dobraną chemią. Środki myjące do elewacji mają unikalny skład, który jest bezpieczny dla środowiska naturalnego, jednocześnie skuteczny jest na różnego rodzaju brud, również organiczny. Zawarte w nim środku dezynfekujące zapewni czają czyszczoną powierzchnię chroniąc elewację przed nadmiernym rozwojem na jej powierzchni drobnoustrojów.

Komu zlecić czyszczenie elewacji?

W przypadku biur, domów handlowych, galerii czy też muzeów warto korzystać z usług specjalistycznych firm budowlanych, które dysponują sprzętem umożliwiającym im wykonanie prac nie tylko sprawnie, bezpiecznie, ale przede wszystkim skutecznie bez względu na konstrukcję budynku. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie usługi czyszczenia elewacji firmom, które mają doświadczenie w pracach na wysokościach z wykorzystaniem podnośnika koszowego. Stabilna pozycja technika operującego myjką ciśnieniową przekłada się na jakość wykonanej przez niego pracy. Techniki linowe, używane przez firmy np. do mycia okien w przypadku czyszczenia elewacji nie dadzą gwarancji wykonania poprawnego czyszczenia elewacji w każdym centymetrze kwadratowym budowli.

Firmy korzystając z podnośnika koszowego, skutecznie rozprawią się z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, bez najmniejszego ryzyka uszkodzenia ich delikatnej konstrukcji. Myjka ciśnieniowa i podnośnik w połączniu z wysokiej jakości chemią profesjonalną poradzą sobie z czyszczeniem:

  • elewacji,
  • billboardów,
  • witryn sklepowych,
  • okien biurowych,
  • paneli słonecznych.
Opracowanie:
Kraków, prof. Michała Bobrzyńskiego 45b lok. 6
tel. 509 332 977
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz