Materiał Partnera

Jak poradzić sobie z awarią immobilizera?

Jak poradzić sobie z awarią immobilizera?

Awaria immobilizera może okazać się bolesna dla kierowców, szczególnie tych, którzy nie zdawali sobie sprawy, że w ich kluczyku zamontowane zostało takie urządzenie. Jak poradzić sobie z zepsutym immobilizerem, aby nie stworzył on ogromnego problemu? Czy można go naprawić samodzielnie, czy trzeba zgłosić się do wyspecjalizowanego warsztatu samochodowego?

Co zrobić, gdy immobilizer zawiedzie?

Choć immobilizer ma być dodatkowym zabezpieczeniem samochodu, często zdarza się, że staje się także głównym problemem kierowcy. Ten pojawia się w momencie, kiedy po włożeniu kluczyka do stacyjki nie można odpalić samochodu. Okazuje się, że kiedy wspomniana część przestaje działać, uruchomienie auta jest niemożliwe. Wówczas trzeba wezwać na pomoc fachowca, który powinien poradzić sobie z problemem. Zanim jednak przyjedzie na miejsce, właściciel samochodu powinien poinformować go o tym, jaką markę i model auta posiada. Dzięki temu mechanik będzie mógł odpowiednio się przygotować.

Osoby, które zastanawiają się, czym jest immobilizer, powinny wiedzieć, że jest to specjalny system, który zabezpiecza samochód przed kradzieżą. Jego głównym zadaniem jest blokada układu zapłonowego lub komputer, którego zadaniem jest sterowanie zapłonem. W kluczyku montowany jest specjalny nadajnik, a w samochodzie ukrywa się centralę. Współpraca tych dwóch elementów sprawia, że samochód jest chroniony. Niestety awaria któregoś z nich sprawia, że trzeba udać się do specjalisty, takiego jak Autoelektronika Michał Zastriżny, który odblokuje system, jeśli ten ulegnie awarii. Jej najczęstszą przyczyną jest awaria nadajnika. Jeśli do niej dojdzie, trzeba wykasować błąd i wgrać nowe oprogramowanie. Jak zatem widać, niedoświadczona osoba tego nie zrobi. Trzeba udać się do specjalisty z tego zakresu, który ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Chcąc odblokować auto na miejscu, można także wezwać pogotowie zamkowe.
Opracowanie:
Radwanice, Głogowska 6
tel. 575 811 251
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz