Materiał Partnera

Jak poprawnie sprzątać?

Jak poprawnie sprzątać?

Każdy z nas sprząta, mniej lub bardziej. Są jednak pewne sposoby, które wszystkim będą mogły te czynności ułatwić w bardzo znaczący sposób. Trzeba pamiętać o tym, że powinniśmy przestrzegać pewnych zasad, dzięki czemu za każdym razem, gdy będziemy musieli posprzątać w domu, nie będziemy wpadać w panikę, a damy sobie radę poprzez spokojne zaplanowanie wszystkich czynności.

Ogarnij przestrzeń

Zanim zaczniesz sprzątać, przecierać kurze itp., schowaj wszystkie te rzeczy, które powinny zostać schowane. Mowa tu o suchych naczyniach, czy jakichkolwiek rzeczach, które leżą gdzieś na wierzchu. Pozbądź się tego, co jest nie na swoim miejscu, dzięki temu zrobisz to raz a porządnie i nie będziesz musiał przerywać czyszczenia na odkładanie rzeczy, które przeszkadzają i znajdują się w niewłaściwym miejscu. Pamiętaj także o tym, że codzienne odkładanie rzeczy na miejsce też jest niezwykle ważne. Wystarczy że zawsze jak będziesz z czegoś korzystać to później to odłożysz. Uwierz, że zyskasz na tym sporo czasu! Podobnie jest z naczyniami - najlepszą opcją jest ich mycie od razu po jedzeniu. Zbieranie naczyń przez kilka dni to chyba najgorsze, co możesz zrobić. Są one potem zaschnięte, ciężko się je domywa i jest ich zdecydowanie za dużo - to może przeszkadzać. Od razu po posiłku resztki jedzenia nie będą zaschnięte tylko jeszcze świeże - spłyną zatem jedynie przy pomocy wody.

Przygotowanie zestawu do sprzątania

Jeśli planujesz posprzątać swoje mieszkanie czy dom, zacznij od przygotowania zestawu do sprzątania. Najlepszą opcją jest przechowywanie ich w jednym miejscu. W tym celu przygotuj sobie wiaderko i wrzuć do niego wszystkie te produkty, które potrzebujesz, aby posprzątać swój dom czy też mieszkanie. Nie będziesz musiał biegać co chwilę po produkt, który akurat teraz jest Ci potrzebny. Niezbędne do sprzątania środki i akcesoria możesz kupić w każdym supermarkecie. Na rynku istnieje bowiem wiele firm, takich jak np. Merkury, która w swojej ofercie posiada  środki chemiczne.

Od wewnątrz do zewnątrz

Metoda “od wewnątrz od zewnątrz” świetnie sprawdza się w przypadku wszelkich szafek z wgłębieniami czy też w przypadku regałów. Najpierw należy czyścić je wewnątrz, a dopiero później na zewnątrz.

Dekoracje

Jeśli wycierasz kurze i masz na półkach czy na stole jakieś dekoracje bądź przedmioty, najpierw się ich pozbądź. Wycieranie kurzu poprzez omijanie wszystkich przedmiotów to najgorsze co możesz zrobić! Wyczyść wszystkie rzeczy które masz, a następnie odkładaj każdą po kolei. Podobnie jest w przypadku łazienki - w pierwszej kolejności odłóż wszystkie rzeczy w jedno miejsce - szczoteczki do zębów, płyny, szampony, mydła itp. Następnie sprzątaj na mokro umywalkę, pralkę, wannę czy też prysznic.

Opracowanie:
Gdynia, Pucka 28
tel. 58 623 40 29
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz