Artykuł sponsorowany

Jak poprawić swój komfort na home office?

Jak poprawić swój komfort na home office?
Przed przymusowym pójściem na home office wiele osób wyobrażało sobie pracę zdalną, jako utopię. Czy może być coś przyjemniejszego niż praca we własnych czterech ścianach? Niestety, w praktyce nie wygląda to tak kolorowo. Wiele osób nie radzi sobie na home office, a efekty ich pracy są o wiele słabsze, niż w przypadku pracy stacjonarnej. Jak poprawić swój komfort i wydajność?

Zaplanuj swój czas pracy

Planowanie czasu pracy i przygotowywanie listy zadań może być z początku trudne, ale to jeden z najważniejszych etapów pracy zdalnej. Szczególnie w przypadku osób, których dzień pracy był na bieżąco koordynowany przez przełożonych, a na home office muszą być o wiele samodzielniejsi. Jeśli nie masz doświadczenia w planowaniu czasu pracy i zadań, możesz zacząć od najłatwiejszych sposobów, między innymi tych, które sprawdzają się w przypadku dzieci (np. narysowanie zegara i zaznaczenie kolorami odcinków czasu, w których należy realizować kolejne zadania). Możesz pobrać również wiele ciekawych aplikacji, które ułatwiają zarządzanie swoim czasem pracy.

Kup wygodne meble

Duży wpływ na komfort pracy – a co za tym idzie również jej wydajność – ma właściwe przygotowanie stanowiska. Nie masz domowego biura i pracujesz w kuchni? A może całymi dniami leżysz z laptopem w łóżku? Obie opcje to prawdziwa katorga dla twojego organizmu, w szczególności kręgosłupa i układu krążenia. Jeśli musisz pracować z domu, warto urządzić sobie wygodny kącik. Jednym z innowacyjnych wynalazków jest specjalistyczny fotel, który znajdziesz w ofercie firmy FOTELE DO LAPTOPA. Fotel tego typu nie zajmuje wiele miejsca, a z powodzeniem zastępuje zestaw: krzesło + biurko. Możesz do ustawić w dowolnym miejscu, a ergonomiczna budowa sprawia, że jest on nie tylko wygodny, ale również bezpieczny.

Dbaj o swoje zdrowie

Wiele osób zaczęło stawiać pracę na piedestale, gdzieś na drugi plan spychając swoje zdrowie. Będąc na home ofice, musisz zadbać zarówno o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. I choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, samopoczucie ma ogromny wpływ na wydajność w pracy! Prawidłowo się odżywiaj, zacznij dzień od zdrowego śniadania i odrobiny ruchu (np. biegania lub jogi). Zaczynając pracę, nigdy nie siadaj przy komputerze w piżamie. Jest to nie tylko nieprofesjonalne, ale również działa na psychikę. Organizm może odnosić wrażenie, że jest czas na odpoczynek, a nie wydajną pracę. Fotel do pracy przy laptopie to dobry pierwszy krok, aby zmienić swoje życie na home office. A do sypialni wracaj dopiero wtedy, kiedy masz zamiar pójść spać. W ten sposób unormujesz swój dzień pracy i zyskasz choć namiastkę tego, co gwarantowała ci praca stacjonarna.

Opracowanie:
Skierniewice, Strzelecka 7a
tel. 502 094 929
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz