Materiał Partnera

Jak podnieść bezpieczeństwo budynku mieszkalnego?

Jak podnieść bezpieczeństwo budynku mieszkalnego?

Obiekty mieszkalne wyposażane są przeważnie w standardowe zabezpieczenia przed włamaniem. Ich niska skuteczność nie daje jednak pełnej ochrony użytkownikom budynku, dlatego warto wdrożyć dodatkowe systemy. Jednym z nich jest kompleksowy układ alarmowy, który jest w stanie zareagować w określony sposób np. na wtargnięcie nieproszonego gościa na posesję. Jak konkretnie podnieść bezpieczeństwo obiektu mieszkalnego?

Nowoczesny alarm

Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań w zakresie zwiększania bezpieczeństwa budynków mieszkalnych jest montaż nowoczesnego systemu alarmowego. Jest on niezwykle czuły – reaguje na każdy niepowołany ruch na posesji, uruchamiając głośny sygnał dźwiękowy wskazujący na pojawienie się zagrożenia. Taki rodzaj alarmu to nie tylko możliwość podjęcia szybkiego działania, ale też spora szansa na spłoszenie włamywacza czy innego nieproszonego gościa.

Systemy alarmowe mogą być połączone i funkcjonować jako jeden, spójny układ. Poszczególne elementy nierzadko wykonuje się razem z systemem kontroli dostępu, który daje możliwość przedostania się do konkretnych pomieszczeń wyłącznie osobom uprawnionym. Wydajny alarm jest w stanie wykonać dla klienta firma Martel, która doradzi wybór optymalnych rozwiązań w tym zakresie i zajmie się ich profesjonalnym montażem. Nie tylko jednak system alarmowy jest elementem wpływającym na podniesienie bezpieczeństwa w budynku mieszkalnym.

Kompleksowa ochrona

Oprócz alarmu warto zadbać także o odpowiednią łączność. Z tego względu dobrym rozwiązaniem jest wewnętrzna instalacja telefoniczna, która da możliwość powiadomienia służb w razie ewentualnego zagrożenia. Włamywaczy i innych nieproszonych gości odstrasza także możliwość ich łatwej identyfikacji. W tym celu montowane są przez specjalistów wideodomofony, które zapewniają nie tylko możliwość głosowego porozumiewania się z osobą znajdującą się poza posesją, ale też nawiązanie łączności wizualnej.

Ciekawym rozwiązaniem jest również monitoring. Stosuje się go nie tylko na terenach przemysłowych, ale też z powodzeniem na posesjach prywatnych. Rozmieszczone w odpowiedni sposób kamery, które zapewniają widoczność nawet w nocy, gwarantują możliwość podglądu poszczególnych obszarów wokół domu i szybkie odnalezienie ewentualnego zagrożenia w postaci np. włamywacza. To także ochrona przed kradzieżą auta czy innych dóbr znajdujących się poza obiektem. Monitoring zarejestruje niepożądane działania osób trzecich, a materiał taki może znacząco usprawnić uchwycenie sprawców przestępstwa czy wykroczenia przez organy ścigania.

Opracowanie:
Żyrardów, Okrzei 8/14 lok. 33
tel. 606 336 422
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz