Artykuł sponsorowany

Jak pikowanie wpływa na funkcjonalność materaca? Zapytaliśmy eksperta z firmy PIKO!

Jak pikowanie wpływa na funkcjonalność materaca? Zapytaliśmy eksperta z firmy PIKO!

Kupując materac do łóżka sypialnianego, kierujemy się różnymi czynnikami. Znaczenie ma dla nas technologia, w której wykonano materac, jego wysokość, stopień twardości, a także wygląd, który w głównej mierze warunkuje pikowanie. Tyle że producenci materacy nie stosują pikowania tylko i wyłącznie ze względów estetycznych. Ma ono realny wpływ na komfort użytkowania takiego wyrobu. O zaletach pikowania materacy opowie nam przedstawiciel z firmy PIKO, która specjalizuje się w maszynowym pikowaniu różnych tkanin.

Na czym polega pikowanie?

Pikowanie polega na scaleniu ze sobą dwóch lub więcej kawałków materiału w taki sposób, by można było umieścić między nimi dodatkowe wypełnienie. Niegdyś proces pikowania wykonywano ręcznie, obecnie służą do tego wyspecjalizowane narzędzia. Firma PIKO może się pochwalić nowoczesnym parkiem maszynowym, gdzie pikowanie wykonuje się metodą niciową.

Pikowanie niciowe opiera się na wykorzystaniu igieł i nici. Oba przedstawione wyżej procesy technologiczne nadzorowane są przez komputer, co gwarantuje trwałość łączeń i powtarzalność wzorów. Firma PIKO zajmuje się profesjonalnym pikowaniem materiałów od ponad 20 lat. Współpracuje z producentami materacy, pościeli i dekoracyjnych tekstyliów domowych. Oferuje wysoką jakość usług i ich terminową realizację.

Dlaczego pikuje się materace?

Dzięki zabiegowi pikowania tkaniny materacowe nie tylko wyglądają korzystniej, ale zyskują też na trwałości i sztywności. Ponadto wypełnienie, które stosuje się w materacach, nie przesuwa się pod wpływem sił zewnętrznych. To wszystko zasługa regularnych przeszyć, które utrzymują je w odpowiednim miejscu. Wszystko to gwarantuje użytkownikom pikowanych materacy spokojny i komfortowy sen. Z podobnych powodów pikuje się kołdry, dekoracyjne poszewki na poduszki i narzuty na łóżko.

W efekcie na dłużej zachowują one swój pierwotny kształt, nawet po wielokrotnym praniu. Łatwo sobie wyobrazić, co by się stało podczas prania np. z syntetycznym wypełnieniem w kołdrze pozbawionej przeszyć. Po wyjęciu z automatu warstwa termoizolacyjna byłaby zbita w jednym miejscu, a kołdra w zasadzie nadawałaby się do wyrzucenia. Prosty zabieg pikowania pozwala temu zapobiec. Ważne jest jednak to, by został on wykonany przez specjalistów. Firma PIKO pod tym względem nie ma sobie równych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz