Materiał Partnera

Jak pielęgnować skórzaną tapicerkę?

Jak pielęgnować skórzaną tapicerkę?

Skórzana tapicerka w samochodzie zawsze była synonimem luksusu. Niestety długo używane skórzane fotele są najczęściej w nie najlepszym stanie. Aby zatem zachować odpowiedni wygląd naszej tapicerki przez jak najdłuższy czas, powinniśmy odpowiednio ją pielęgnować. W innym wypadku nie zachowa ona swojego pierwotnego wyglądu i koloru. Jak zatem pielęgnować skórzaną tapicerkę? Dowiedz się.

Odkurzaj

Pierwszym i tak naprawdę najważniejszym etapem pielęgnacji jest odkurzanie. Stanowi ono tradycyjną metodę, stosowaną do każdego rodzaju tapicerki samochodowej, nie tylko skórzanej. Jeśli nie posiadamy w domu odkurzacza, możemy skorzystać z dostępnego na stacjach benzynowych. Odkurzanie powinno być dokładne i precyzyjne. Musimy dostać się w trudno dostępne miejsca. Dodatkowo, tapicerkę powinno odkurzać się delikatnie. Nie zaleca się mocnego pocierania ssawką po skórze, gdyż doprowadza to do pojawienia się na skórze przetarć, które z czasem się pogłębią. Gdy uda nam się odkurzyć tapicerkę, powinniśmy jeszcze wykonać wstępne czyszczenie za pomocą czystej wody, przecierając delikatnie zwilżoną ścierką tapicerkę.

Pielęgnacja odpowiednimi preparatami

Po odkurzaniu powinniśmy stosować specjalistyczne kosmetyki do czyszczenia oraz pielęgnacji tapicerki skórzanej. Musimy pamiętać jednak o tym, że środki do czyszczenia tapicerki skórzanej należy nałożyć na szmatkę, a dopiero później czyścić nią skórzaną powierzchnię tapicerki. Jeśli jednak nie posiadamy tego typu preparatów, powinniśmy wybrać się do sklepu motoryzacyjnego oraz je zakupić. Pozwoli nam to na zachowanie odpowiedniego wyglądu przez długi czas. Tylko regularne pranie oraz odpowiednia pielęgnacja są w stanie nam w tym pomóc. Wielu osobom wydaje się że odpowiednia pielęgnacja nic nie daje i na dłuższą metę nie jest w stanie wydłużyć odpowiedniego wyglądu tapicerki. Nie jest to jednak prawda. Tapicerka skórzana jest bardzo popularna, prezentuje się elegancko i oryginalnie, jednak wymaga tego, by o nią dbać. Niektórzy uważają to za największą wadę tego typu tapicerki. Co jakiś czas powinniśmy także skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak np. Black & Boss Detailing, która w swojej ofercie posiada m.in. odżywianie skóry i czyszczenie tapicerki. Odpowiednia firma, która posiada wiedzę, doświadczenie i umiejętności, z pewnością wyczyści tapicerkę znacznie lepiej niż my. Wówczas nie będziemy musieli się martwić o to, że zrobiliśmy coś źle. Jeśli jednak zaniedbaliśmy samochód oraz tapicerkę i przez dłuższy czas jej nie czyściliśmy ani nie pielęgnowaliśmy, powinniśmy zdecydować się na odżywianie skóry. Będziemy mogli znowu cieszyć się pięknym wyglądem.

Opracowanie:
Olkusz, Stary Olkusz 5A
tel. 570 372 972
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz