Materiał Partnera

Jak pielęgnować sierść pupila?

Jak pielęgnować sierść pupila?

Troszczymy się o zdrowie naszego pupila i dbamy o jego odpowiednią dietę oraz właściwą dawkę ruchu. Pamiętajmy także, żeby pielęgnować jego sierść. Sierść psa powinna być regularnie czesana i pielęgnowana. Wówczas wygląda zdrowo i pięknie, a po naszym mieszkaniu nie unoszą się psie włosy. Jak powinniśmy dbać o owłosienie psów? Jak często nasz czworonożny przyjaciel powinien być kąpany i czesany? Podpowiadamy!

Szczególną uwagę należy poświęcić pielęgnacji tych z naszych pupili, które mają długą sierść. Jak często powinniśmy czesać psa? Czy warto postawić na profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Regularne czesanie

Każdy właściciel psa powinien wyposażyć się w szczotkę, która delikatnie wygładzi sierść pupila. Posiadacze psów o gładkiej i krótkiej sierści mają najmniej pracy – powinni raz w tygodniu czesać swoje czworonogi. Natomiast psy obdarzone długą i gęstą sierścią wymagają znacznie więcej zabiegów pielęgnacyjnych. Powinny być starannie czesane minimum trzy razy w tygodniu. Szczotkowanie może być uciążliwie, zwłaszcza jeśli właściciel nie potrafi odpowiednio delikatnie obchodzić się ze szczotką. Czy w takiej sytuacji warto wybrać się do zawodowego groomera?

Profesjonalna pielęgnacja

Obecnie coraz więcej właścicieli psów stawia na profesjonalną pielęgnację w zakładzie groomerskim. Tego typu usługi świadczy ceniony przez klientów Salon Psiej Urody Dagi Style w Sulejówku. Nic w tym dziwnego – u zaufanego specjalisty każdy pupil otoczony zostanie najlepszą opieką. Twój czworonożny przyjaciel może zostać wykąpany w specjalistycznych i bardzo delikatnych szamponach, które nie tylko pielęgnują włosy i skórę psa, ale także działają leczniczo – zawodowy groomer z łatwością dobierze odpowiednią odżywkę i szampon do potrzeb Twojego pupila. Na jakie inne usługi może liczyć czworonóg? Przede wszystkim strzyżenie oraz pielęgnację sierści. Po takich zabiegach pies będzie nie tylko wyglądał piękniej, ale także poczuje się znacznie lepiej, ponieważ poprawie ulegnie wentylacja skóry i zmniejszy się skłonność pupila do alergii. Najlepsze zakłady groomerskie oferują także profesjonalną pielęgnację łap oraz przygotowanie do wystaw.

Jeżeli zależy Ci na pięknym wyglądzie i dobrym samopoczuciu psa oraz chcesz, żeby w Twoim domu było jak najmniej sierści, regularnie czesz pupila. Pamiętaj, że warto skorzystać z profesjonalnych usług – strzyżenie i czesanie psa przez zawodowca zawsze gwarantuje najlepsze rezultaty, szczególnie jeśli nas czworonóg nie przepada za tego typu pielęgnacją.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz