Materiał Partnera

Jak pielęgnować futra i odzież ze skóry?

Jak pielęgnować futra i odzież ze skóry?

Zwolennicy odzieży wykonanej ze skóry oraz futer, aby mogli cieszyć się ich wysoką jakością przez długi czas, muszą je odpowiednio pielęgnować. Oprócz pielęgnacji ważne jest także prawidłowe przechowywanie ubrań wykonanych z tych materiałów. Skóra naturalna ma wiele zalet a futra niejednokrotnie są postrzegane jako wyznacznik elegancji i klasy. O czym zatem trzeba pamiętać dbając o futra i odzież ze skóry?

Przechowywanie i pielęgnacja odzieży ze skóry

Największą popularnością wśród odzieży ze skóry cieszą się skórzane kurtki. Nic dziwnego, bowiem wyglądają elegancko i są bardzo wytrzymałe. Należy jednak odpowiednio o nie dbać. Po pierwsze, trzeba pilnować, by na odzieży ze skóry nie osiadał kurz, gdyż ten niepozorny czynnik wnikając w materiał może spowodować jego poważne zniszczenie. Pamiętajmy także o tym, że skóry nie należy wystawiać na silne działanie promieni słonecznych - prowadzi to do zmiany jej koloru i wysychania. Inne zalecenia do przechowywania ubrań skórzanych to: zapewnienie im stałej temperatury, regularne wietrzenie i przetrzymywanie w pozycji wiszącej. Zaś najważniejszą zasadą pielęgnacji odzieży wykonanej ze skóry jest to, by nie narażać jej na kontakt z wodą. Najlepiej jej czyszczenie powierzyć specjalistom lub zastosować domowe sposoby, jak na przykład ubite na sztywno białko jaja kurzego z dodatkiem terpentyny, a w przypadku mniejszych zabrudzeń - soku z cytryny. Nie można także zapomnieć o stosowaniu środków impregnujących do skóry, których głównym celem jest jej ochrona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Pielęgnacja futra

Futra, tak jak i skóry nie należy dopuszczać do kontaktu z wodą. W przypadku jego zamoknięcia należy suszyć je rozwieszone na wieszaku w przewiewnym pomieszczeniu. Nie wolno także wystawiać go na długie działanie promieniowania słonecznego. Najlepiej przechowywać je w workach bawełnianych, nie zginać i nie składać. Pod żadnym pozorem nie prasować podszewki. Futra nie wymagają stosowania żadnych środków czystości, wręcz przeciwnie - mogą one im zaszkodzić. W okresie letnim, kiedy futro jest nieużywane trzeba je zabezpieczyć specjalnymi środkami owadobójczymi, by owe szkodniki nie spowodowały jego zniszczenia. Czyszczenie futra należy powierzać zakładom zajmującym się tym w sposób profesjonalny. Tylko stosując się do powyższych zasad, mamy pewność, że nasze futro zachowa swój wygląd i jakość przez bardzo długi czas.

Ubraniom ze skóry i futrom należy więc poświęcić szczególną uwagę. Jeśli rozważamy zakup takiej odzieży warto zapoznać się z ofertą sklepu Rafurs, gdzie znajdziemy wysokiej jakości futra w przystępnej cenie, które od lat spełniają wszelkie oczekiwania klientów.

Opracowanie:
Rumia, Stoczniowców 5 lok. 108
tel. 511 210 967
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz