Artykuł sponsorowany

Jak osuszać mieszkania po zalaniu i dochodzić odszkodowań?

Jak osuszać mieszkania po zalaniu i dochodzić odszkodowań?

Najczęstszym powodem zalania mieszkania są różnego typu awarie i nieszczelności np. dachu czy systemu wodno-kanalizacyjnego budynku. Na skutek tego typu zdarzeń dochodzi do gromadzenia wilgoci w ścianach i stropach obiektu. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, gdyż może prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów w pomieszczeniu. Jaki by nie był powód zalania mieszkania, należy zlokalizować i wyeliminować źródło przecieku a budynek osuszyć.

Osuszanie budynków po zalaniu

Powodem zawilgocenia pomieszczeń ostatniej kondygnacji jest najczęściej przeciekający dach. Pierwsze symptomy to zacieki na suficie. Zazwyczaj woda dostaje się poprzez uszkodzoną izolację przeciwwilgociową. Ponieważ nieusunięta szybko awaria generuje coraz większe straty, najlepiej skorzystać z usług wyspecjalizowanej firmy, która szybko zlokalizuje miejsce przecieku w dachu. Gdy zostanie ustalone źródło zalania należy je usunąć. Aby pozbyć się skutecznie wody, która zdążyła wniknąć w szczeliny i pory elementów konstrukcyjnych zadaszenia, należy dokładnie osuszyć dach. Inną przyczyną zawilgocenia budynku są powodzie i podtopienia. W przypadku gdy budynek został zawilgocony podczas powodzi należy również osuszyć ściany po zalaniu. Wykonanie pomiarów wilgotności pomieszczeń przed i po osuszaniu znacznie zwiększa skuteczność prac. Nowoczesne certyfikowane osuszacze pozwolą skutecznie i długotrwale usunąć zawilgocenie z obiektu. Jednym z powodów dla jakiego powinno się osuszyć mieszkanie po zalaniu jest groźba rozwoju szkodliwych dla zdrowia pleśni czy grzybów. Aby uniknąć takich zagrożeń przeprowadza się dodatkowo zabieg ozonowania pomieszczeń.

Dochodzenie odszkodowań po zalaniu mieszkania

Zalanie mieszkania to również duże straty finansowe. Problem nie znika po usunięciu samej awarii i osuszeniu budynku po zalaniu. Na zgłoszenie do ubezpieczyciela zaistniałego stanu rzeczy tj. zalania mieszkania poszkodowanemu przysługuje od trzech do siedmiu dni. Zgłoszenie wiąże się z przedstawieniem odpowiedniej dokumentacji dotyczącej zaistniałej szkody. Są to różnego typu pisma, protokoły, kwestionariusze czy zdjęcia z oględzin. Dla osoby niezorientowanej, zebranie odpowiedniej dokumentacji może okazać się zbyt skomplikowane i czasochłonne. Aby nie przedzierać się samemu przez zawiłe formalności, tracić czas na chodzenie po instytucjach a przy tym mieć pewność skuteczności załatwienia spraw związanych z ubezpieczeniem warto skorzystać z usług wyspecjalizowanej firmy takiej jak DryTouch, która działa kompleksowo. Nie tylko szybko zlokalizuje źródło zalania ale również  skutecznie osuszy dom po zalaniu. Ponadto sporządzi wymaganą dokumentację, którą następnie zgłosi do firmy ubezpieczeniowej i rozliczy bezgotówkowo koszty związane z usuwaniem szkód. Jako wykonawcy ceniący sobie dobrą współpracę z klientem, oferujący usługi na najwyższym poziomie, wystawiają odpowiednie certyfikaty oraz udzielają gwarancji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz