Artykuł sponsorowany

Jak ograniczyć uszkodzenia mechaniczne lakieru samochodowego?

Jak ograniczyć uszkodzenia mechaniczne lakieru samochodowego?

Od miesięcy aż za dobrze pamiętasz wysokość rachunku od lakiernika?  Folia PPF jest zbyt rzadko stosowana, żeby większość właścicieli aut nie zetknęła się z absurdem cenników usług lakierniczych. Są one skonstruowane tak, aby opłacalne było tylko lakierowanie co najmniej połowy karoserii. W efekcie przymykasz oko na drobne uszkodzenia mechaniczne lakieru i czekasz, aż problem stanie się poważniejszy.

Standardem jest, że ignorujesz większość uszkodzeń lakieru samochodowego, które wynikają z normalnego użytkowania. Przejazd autostradą lub żwirową drogą musi wiązać się z rysami, które pozostawiają kamyki, drobinki piasku  lub owady zderzające się z karoserią pędzącego samochodu. Wydaje Ci się, że drobne uszkodzenia lakieru oznaczają tylko, że samochód nie stoi  w garażu i tak być musi.

Przed czym chroni folia PPF?

Tymczasem, w ten sposób zaczynają się poważniejsze problemy, takie jak odpryski lakieru, a nawet korozja karoserii. Alternatywa w postaci wiecznego garażowania auta mija się z celem, jednak istnieje prostszy sposób. Wystarczy montaż folii PPF w najbardziej podatnych na uszkodzenia miejscach lub całej powierzchni karoserii. Dzięki temu zabiegowi lakier zostaje zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz niektórymi chemicznymi.

Dlaczego folia PPF nie jest powszechnie stosowana?

Istnieje kilka mitów związanych z folią PPF:

Mit pierwszy: Folia PPF kojarzy się z foliami służącymi do zmian czysto estetycznych. Tymczasem, jest folią ochronną. Nie zmieni koloru Twojego samochodu, jeśli wybierzesz jej przezroczystą opcję.

Mit drugi: Trzeba nią okleić całą karoserię samochodu, a to jest inwestycja. Tymczasem folia PPF może być naklejona tylko na wybrane elementy, na przykład samo podwozie, lusterka, błotniki lub klamki samochodu. Pod tym względem istnieje pełna dowolność. Co do kosztów, są one bez porównania niższe, niż drobnych usług lakierniczych.

Mit trzeci: Jej montaż jest problematyczny. Przede wszystkim wymaga wprawy i dokładności. Jeśli drobne naprawy samochodu to nie jest Twój konik, zleć montaż folii PPF specjalistom z C.A.S.H., którzy wykonają usługę dobrej jakości materiałem, szybko i z wprawą

Mit czwarty: Nie ma sensu inwestować w folie, wystarczy woskowanie. Woskowanie karoserii pomaga znosić czynniki atmosferyczne, na przykład zapobiega powstawaniu zacieków z wody deszczowej. W żaden sposób nie powstrzyma powstania zarysowań przez kamyki żwiru pryskające spod kół. Tylko dodatkowa powłoka w postaci folii PPF może powstrzymać uszkodzenia mechaniczne lakieru.

Dlaczego montaż folii PPF to dobry pomysł?

Inwestycja w folię PPF nie jest dużym wydatkiem, a umożliwia zachowanie fabrycznego blasku lakieru samochodowego, pomimo przejechanych kilometrów. Ewentualne uszkodzenie mechaniczne najszybciej pojawi się bowiem na folii, której usunięcie wymaga tylko kilku wprawnych ruchów. Pozbycie się uszkodzeń lakieru wymaga użycia specjalistycznego sprzętu lakierniczego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz