Materiał Partnera

Jak odpowiednio wyposażyć salę operacyjną?

Jak odpowiednio wyposażyć salę operacyjną?

Przeprowadzane w szpitalach czy klinikach zabiegi operacyjne muszą być realizowane w odpowiednio przygotowanych do tego salach. Ich kompleksowe wyposażenie daje możliwość profesjonalnego przeprowadzenia operacji – lekarz powinien pracować w optymalnych warunkach, które stwarza się m.in. poprzez montaż wydajnych lamp operacyjnych czy sufitowych kolumn zasilających. Co jeszcze powinno znaleźć się na sali?

Wygoda i funkcjonalność

Podstawowym elementem każdej sali przystosowanej do przeprowadzania zabiegów jest stół operacyjny. Nowoczesne stoły operacyjne posiadają niezwykle wygodną regulację wielostopniową, która umożliwia dopasowanie pozycji pacjenta do konkretnego zabiegu. Konkretne moduły stołu mogą być w prosty sposób demontowane, co także zwiększa jego funkcjonalność. Warto też zwrócić na dodatkowe wyposażenie, do którego zalicza się m.in. wygodny stojak na rolkę papieru lub inny asortyment medyczny.

Na salach operacyjnych nie powinno zabraknąć także wydajnych myjni. To właśnie w nich dezynfekuje się narzędzia zabiegowe, które wykorzystują chirurdzy czy anestezjolodzy. Firma INMED-Karczewscy zajmująca się kompleksowym wyposażaniem sal operacyjnych proponuje w tym zakresie funkcjonalne modele specjalistycznych urządzeń, które dodatkowo można dopasowywać do indywidualnych preferencji użytkownika. Oferta obejmuje również wysoce konfigurowalne kolumny sufitowe – czym się wyróżniają?

Dobrze wyposażona sala operacyjna

Na sali operacyjnej dzieje się dużo – zabiegi przeprowadzane są przeważnie w szybkim tempie, a ich profesjonalna realizacja wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń. Zaliczają się do nich sufitowe kolumny zasilające, które mogą w komfortowy sposób zapewniać łatwy dostęp do narzędzi chirurgicznych czy anestezjologicznych. Mechanizm do podnoszenia konsoli umożliwia kontrolowanie jej wysokości, co jest dodatkowym atutem. Warto zwrócić uwagę na tego typu urządzenia dostępne w ofercie renomowanych producentów jakim jest niewątpliwie INMED-Karczewscy – tego typu kolumny sufitowe zapewniają wieloletnią, bezawaryjną eksploatację.

Istotnym elementem są również lampy operacyjne. To właśnie one zapewniają lekarzom maksymalną widoczność podczas trudnych zabiegów. Muszą być solidnie zamontowane i zapewniać możliwość dowolnego dostosowania. Do wyposażenia sal operacyjnych zaliczają się też sygnalizatory stanu gazów medycznych, a także skrzynki zaworowo-informacyjne. Warto zatem wyposażając szpital czy klinikę, zadbać o wysokiej jakości elementy przeznaczone do użytku w bloku operacyjnym. Zapewni to możliwość realizowania wszelkich zabiegów w komfortowych, sterylnych i optymalnych warunkach.

Opracowanie:
Krępice, Kwiatowa 32A
tel. 71 361 07 04
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz