Materiał Partnera

Jak odpowiednio przygotować się do remontu mieszkania?

Jak odpowiednio przygotować się do remontu mieszkania?

Do każdego remontu należy się porządnie przygotować. Takie przedsięwzięcie jest dużym wyzwaniem - finansowym i organizacyjnym. Zakup materiałów i akcesoriów na czas, pomoże nam uniknąć przestojów w pracach oraz niespodziewanych wydatków. Biorąc pod uwagę bardzo często występujące trudności ze znalezieniem odpowiednich wykonawców, warto odpowiednio wcześniej rozejrzeć się za ekipą. W naszym artykule podpowiadamy, jak przygotować się do remontu.

Jaka jest najlepsza pora roku na remont?

Pora roku, w której przeprowadzamy remont, jest niezwykle istotna. Na pewno najmniej odpowiednim okresem w roku na gruntowny remont mieszkania są miesiące zimowe. Prace takie jak zdzieranie tynków, wyburzanie ścian, skuwanie płytek, szpachlowanie itd. wymagają wietrzenia pomieszczeń, co jest nieco utrudnione w okresie zimowym. O tej porze roku nie powinno się wykonywać również robót związanych z wymianą okien, drzwi oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej. Do wykonania takich czynności dużo lepsze będą cieplejsze miesiące. Zimą za to można wykonać innego rodzaju prace remontowe, np. układanie paneli, czy malowanie ścian.

Jaka jest kolejność wykonywania prac podczas remontu?

Remont zawsze zaczynamy od najcięższych prac, do których zaliczamy przeróbki instalacji,  wyburzanie i stawianie ścian lub skuwanie płytek podłogowych oraz ściennych. Remont zazwyczaj rozpoczyna się od łazienki i kuchni, po to żeby można było dość szybko skorzystać z sanitariatów. W dalszej kolejności odbywa się montaż płyt kartonowo-gipsowych, układanie płytek, gruntowanie oraz wykończenie ścian. Na sam koniec zawsze zostają drobne czynności, takie jak montaż gniazdek i pozostałych elementów elektrycznych, tzw. „biały montaż” w łazience oraz meblowanie.

Zakupy remontowe

Przed udaniem się na zakupy remontowe, zresztą jak na każde inne, dobrze jest sporządzić listę wszystkich niezbędnych produktów i akcesoriów. Najlepiej będzie skonsultować się z naszymi wykonawcami i wspólnie ustalić, co i w jakich ilościach musimy zakupić. Sporządzenie takiej listy pozwoli nam w dużej mierze określić cały kosztorys prac, to bardzo ważne, żebyśmy już na starcie wiedzieli jak duże wydatki nas czekają. Odpowiednio wcześnie przygotowana lista pozwoli nam też na dokładne rozeznanie rynku tego rodzaju artykułów i odnalezienie ich w najbardziej dogodnych dla nas cenach.  Warto mieć na uwadze to, że niektóre materiały budowlane, należy zamówić z dużym wyprzedzeniem, żeby remont mógł odbyć się bez przestojów. Mowa tutaj o drzwiach, oknach, posadzce drewnianej lub niektórych materiałach wykończeniowych, na które zazwyczaj się długo czeka. Pamiętajmy, żeby podczas zakupu glazury czy paneli, lepiej nabyć większą ich ilość i oddać do sklepu zbędne paczki, niż potem dokupować.

Odpowiednia ekipa

Wiadomo, że wybierając ekipę remontową, najlepiej korzystać z poleconych grup remontowych. Podczas przeprowadzania gruntownego remontu na pewno trzeba będzie skorzystać z usług kilku wyspecjalizowanych fachowców, ale często zdarza się tak, że jedna, dobrze zorganizowana i składająca się z różnych fachowców ekipa potrafi sprawnie wykonać cały remont od A do Z. Każdy poszukujący takiego zespołu pracowników powinien zapoznać się z oferty wrocławskiej firmy Trebor, należącej do Roberta Balda. Trebor świadczy profesjonalne i kompleksowe usługi remontowe, wykona zarówno gruntowny remont, podejmie się wykończenia mieszkań oraz domów, jak i delikatnego odświeżenia wnętrz.

Opracowanie:
Wrocław, Krępicka 61 lok. 3
tel. 508 952 662
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz